МОЛОДЬ. ВОЛИНЬ – КАРПАТИ – 2:1 (ОНОВЛЕНО)

У першій частині галицько-волинського дербі молодіжна команда «Карпат» в рамках 23-го туру першості України у гостях з мінімальним рахунком 1:2 поступилася однолітками з «Волині». Зазначимо, що молоді карпатівці зазнали перших турнірних втрат у 2011 році.

«Волинь» (Луцьк, молодь) – «Карпати» (Львів, молодь) – 2:1 (2:1). 2 квітня. Луцьк. Стадіон «Підшипник». 200 глядачів. Температура повітря +11С

Арбітр: Сергій Бойко (Київська обл.)
Асистенти арбітра: Микола Левко (Чернівці), Богдан Бучинський (Тернопіль)
Резервний арбітр: Любомир Харко (Луцьк)
Інспектор ФФУ: Сергій Задіран (Дніпропетровськ)

«Волинь» (молодь): Літовченко, Карасюк, Костюченко, Годований, Приндета, Подригуля (Петрук 84), Ряшко, Стевич (Никитюк 78), Лопес, Герасимюк, Павлов (Жук 46, Кримнюк 64)
Запасні: Сослюк, Штогрін, Котур
Тренер: Володимир Дикий

«Карпати» (молодь): Данкович, Гірський (Ільчишин 46), Тарасенко, Подоляк, Конкольняк (Васильцов 90+1), Прошенко (Покладок 68), Гордійчук (Толочко 78), Омельченко, Тіаго (Костевич 56), Бідловський, Гудима (Білий 72)
Запасний: Лазарський
Тренер: Роман Толочко

Голи: Павлов 6, 11 – Тарасенко 19 (пенальті)
Попередження: Костюченко 20, Павлов 43 – Гордійчук 57, Подоляк 66
Вилучення: Костюченко 71 (друге попередження)

До Луцька молодіжка «Карпат», якщо порівнювати з попередніми іграми в цьому році, приїхала без низки гравців основного складу. З різних причин не було в складі Габовди, Мартинюка, Озарківа, Тістика, а Гудима, який мав ушкодження, хоча й вийшов на поле, наразі не набрав ще належної ігрової форми. Натомість у «Волині» участь у грі взяли Годований, Стевич, Герасимюк, Павлов – гравці головної команди клубу.

Втім, незважаючи на кадрові проблеми, гості вийшли на поле з думкою лише про перемогу. Воно й зрозуміло – команда реально претендує на один з комплектів нагород. Але не бракувало мотивації і господарям. По-перше, волинян в жодному разі не задовольняє позиція в кінці турнірної таблиці (перед грою «Волинь» посідала 14-е місце). А по-друге, вони горіли величезним бажанням взяти реванш за нищівну поразку в матчі першого кола у Львові з непристойним рахунком 1:8. Сприяла гарному футболу і тепла погода та хороша якість газону на полі стадіону «Підшипник».

Поєдинок розпочався з взаємних гострих випадів, але вже на 11-й хвилині з перевагою у два м’ячі в рахунку вела «Волинь». Причому в обох випадках до голу призводили грубі помилки гравців «Карпат», якими вміло скористався суперник. Вже на 6-й хвилині на своїй половині поля «обрізався» опорник «зелено-білих» Прошенко і Стевич віддав м’яча на хід Павлову поміж двох центральних оборонців. Опинившись сам-на-сам з Данковичем, нападник не став нічого вигадувати і ударом з лінії карного спрямував круглого у дальню «шістку» воріт – 1:0.

Минуло лише п’ять хвилин, а м’яч уже вдруге затріпотів у сітці воріт гостей. Цього разу позиційної помилки припустився центральний захисник карпатівців Подоляк і Герасимюк майстерним пасом вдруге вивів на очне побачення з Данковичем все того ж Павлова – 2:0.

Після такого провального дебюту в нокауті, висловлюючись боксерською термінологією, може опинитися будь-яка, значно досвідченіша за карпатівську молодіжку, команда. Однак треба віддати належне підопічним Романа Толочка і Володимира Вільчинського. Коли рахунок став 0:2, вони довели, що вміють тримати удар. Більше того, наші хлопці наочно продемонстрували, що вони вміють і в футбол грати. Не забарилися вони й з тим, аби відіграти принаймні один м’яч. Вже на 19-й хвилині Гудима своєю активністю змусив Карасюка порушити правила у власному карному майданчику і арбітр матчу Сергій Бойко з Київщини вказав на точку.
Тарасенко з 11-метрової позначки, щоправда, пробив у стійку, але м’яч відскочив у спину Літовченка й таки перетнув лінію воріт – 2:1.

Могли «Карпати» до перерви і зрівняти рахунок, коли Гудима на 30-й хвилині за рахунок індивідуальної майстерності обіграв оборонця і потужно пробив – кіпер зіграв надійно. Щоправда, і господарі могли збільшити свою перевагу в рахунку. Спочатку на 32-й хвилині Подригуля вийшов сам-на-сам з Данковичем, але не влучив у рамку. А на 44-й, коли Герасимюк наважився на удар з далекої відстані, вже кіпер карпатівців продемонстрував високий клас, відбивши м’яч, який летів у ліву «шістку» його воріт.

Відмінно Данкович зіграв і на 59-й хвилині, коли все той же Герасимюк  завдав хороший удар в дотик метрів з двадцяти під поперечку. А на 65-й хвилині вже Приндета після подачі кутового виграв боротьбу на другому поверсі і пробив головою – нашого кіпера підстрахувала хрестовина.

Хорошу нагоду принаймні врятувати нічию «Карпати» отримали у заключні 20 хвилин матчу, коли арбітр показав другу жовту картку Костюченку і «Волинь» залишилася у чисельній меншості. «Зелено-білі» миттєво перебудувалися й перейшли до рішучих дій. І чим ближче до завершення гри, тим частіше спалахувала «пожежа» у володіннях Літовченка. Хороший шанс не реалізував Толочко, коли після подачі кутового оволодів м’ячем і пробивав по воротах, але кіпер зумів врятувати свою команду. А удар Омельченка в падінні заблокував захисник… У підсумку молодіжка «Волині» таки взяла реванш – 2:1.

Втім, трагедії з цієї поразки в жодному разі робити нашим хлопцям не варто. Потрібно лише зробити правильні висновки, аби не повторювати їх у наступних іграх, і продовжувати боротьбу за нагороди. Адже від «Металіста» і «Дніпра», які йдуть на другому та третьому місцях, «Карпати» відділяє лише два пункти.