Федецький і Кожанов зіграли за збірну проти Узбекистану

Збірна України з футболу у рамках підготовки до домашнього Євро-2012 зіграла свій перший товариський поєдинок під керівництвом нового-старого головного тренера Олега Блохіна. На полі столичного стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського «синьо-жовті» помірялися силами із збірною Узбекистану, четвертою командою останніх Азіатських ігор. Гра закінчилася з рахунком 2:0 на користь «синьо-жовтих», у складі яких всі 90 хвилин відіграв захисник «Карпат» Артем Федецький, а його партнер по клубу Денис Кожанов одразу по перерві вийшов на заміну.

У прем’єрному поєдинку після свого повернення на тренерський місток національної збірної України Олег Блохін волів здобути красиву та впевнену перемогу. На цю думку наштовхнув і основний склад команди, де місце знайшлося одразу п’ятьом гравцям атакуючого плану, і стартовий штурм воріт Ігнатія Нестерова, інформує офіційний сайт ФФУ. Уже впродовж перших чотирьох хвилин синьо-жовті організували дві непогані атаки, котрі, втім, не завершилися пристойними ударами. А за хвилину господарі так запресингували оборону й голкіпера суперників, що останній ледь не подарував м’яча Денису Олійнику.

Вистоявши перші десять хвилин, узбекистанці продемонстрували свій контратакуючий потенціал, однак удар гарного знайомого київської публіки Максима Шацьких парирував Андрій Дикань. Згодом класними дальніми пострілами обмінялись Марат Бікмаєв та Андрій Шевченко. Невдовзі українці перестали застосовувати активний пресинг, що дозволило гостям більш спокійно та небезпечно розігрувати м’яч в середині поля. Втім, як і до цього, основна загроза воротам Диканя йшла із далекої відстані.

Підопічні Блохіна, в свою чергу, намагалися довести справу до вірного. На 28-й хвилині це, як здалося, завадило їм відкрити рахунок. Шевченко після передачі Артема Мілевського опинився на забійній позиції, однак вирішив відпасувати на Олега Гусєва, чий удар був неточним. Достатньо швидко позиційна перевага синьо-жовтих, котру забезпечували глибоко розташовані Шевченко з Мілевським та мобільні вінгери Гусєв і Олійник, вивітрилась. А тим часом контратаки гостей, котрі не встигав перекривати єдиний український опорник Анатолій Тимощук, виглядали дуже загрозливо. Аби не програти центр поля остаточно, Олег Блохін по перерві випустив Руслана Ротаня, а також Андрія Вороніна, що набрав в останній час вельми непогану форму. Як і в першому таймі, синьо-жовті видали ударний стартовий відрізок, котрий на цей раз таки завершився голом. Приваблива комбінація на 54-й хвилині за участі Вороніна, Гусєва та Тимощука завершилась невідпорним ударом останнього з-за меж карного майданчика ? 1:0. Одразу ж подвоїти перевагу міг Гусєв, проте його постріл метрів з 25-ти у стрибку парирував Нестеров.

На 60-й хвилині господарі забили вдруге: після удару Ротаня із штрафного м’яч влучив у перекладину, але на добиванні першим був Воронін, котрий з льоту поцілив у шпарину в багатолюдному редуті перед воротами. При цьому підопічні Блохіна лише додавали у русі, тоді як знічені гості зовсім втратили темп. Тим часом, Євген Селезньов, Воронін, Євген Хачеріді та Сергій Назаренко цілком могли довести рахунок до розгромного, якби були трішки точнішими.

Україна – Узбекистан – 2:0 (0:0)