ДЮФЛ: Фінальний турнір U-16. Півфінал

У Нікополі Дніпропетровської області підходить до свого завершення фінальний турнір першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України у віковій категорії U-16. Два півфінали за участю команд, що представляють ФК «Карпати», для «зелено-білих» закінчилися з діаметрально-протилежним підсумком.

Першими путівку у фінал розігрували київське «Динамо» та СДЮШОР «Карпати». Для підопічних Романа Деркача гра розпочалася гірше нікуди. Вже на 4-й хвилині хтось з киян пробивав по воротах, але на щастя для динамівців влучив у свого партнера Максима Тищенка, адже той вивалився на очне побачення з кіпером «зелено-білих» Романом Підківкою – 0:1. А на 20-й хвилині рахунок став 0:2. Сталося це після того, як кияни вкинули м’яча з ауту на ближню штангу і головою продовжили його політ на дальню, де все тому ж Максиму Тищенко залишалося лише підставити голову.

Пропустивши два голи, наші хлопці проснулися. Схоже, цьому в значні мірі посприяла злива, яка почалася невдовзі після того, як динамівці забили свій другий м’яч. Під акомпанемент дощу (подібна погода завжди вважалася карпатівською) «зелено-білі школярі» розпочали справжній штурм воріт «Динамо», гравці якого явно не очікували подібної активності від суперника. До перерви щоправда відіграти бодай один гол не вдалося. Хоча дуже близьким до того, аби забити свій шостий гол на турнірі був Тарас Завійський. Однак добиваючи у ворота м’яч після рикошету з кількох метрів, він примудрився попасти у воротаря киян Богдана Сарнавського, який вже лежав на газоні і практично був безсилий врятувати ситуацію.

Те що не вдалося зробити до свистка на відпочинок, підопічні Романа Деркача втілили в життя у другому таймі. Щоправда і в ньому суперник майже півгодини залишав свої ворота у недоторканності. Лише на 69-й хвилині Віталій Сеник виконав довгу націлену передачу на Ігоря Корчинського і той в дотик переправив круглого у сітку – 1:2.

Аби відіграти другий м’яч, «зелено-білим школярам» знадобилося ще вісім хвилин. При подачі кутового у карний майданчик прийшов захисник Олег Матушевський і саме він головою вдруге змусив киян розводити круглого з центра поля. Рахунок 2:2 протримався до фінального свистка. Додаткового часу регламентом першості ДЮФЛ не передбачено, тому доля путівки у фінал вирішувалася у серії післяматчевих пенальті. На жаль, фортуна у футбольній лотереї була на боці «Динамо». Її героєм став кіпер киян Богдан Сарнавський, який з чотирьох ударів парирував три, а його партнери довели справу до перемоги ? 3:1.

Інший півфінал, «Дніпро» – Академія ФК «Карпати», через рясний дощ організатори фінального турніру були змушені перенести на п’ятницю. Причому грали команди на штучному полі. Зустріч пройшла за переваги «зелено-білих академіків». Підопічні Івана Павлюха з перших хвилин взяли гру під свій контроль і практично упродовж обох таймів диктували супернику свої умови. При цьому вони постійно тримали у напрузі захист і воротаря дніпрян, які зрештою по разу помилилися в кожному таймі. На 15-й хвилині форвард Сашко Талапчук пройшов по флангу і виконав передачу верхом, а його колега по амплуа Орест Дацишин, випередивши свого опікуна, головою скерував круглого у сітку – 1:0.

Автором другого гола став також Дацишин. Він перехопив м’яча, який кіпер «Дніпра», вийшовши за межі карного майданчика, намагався віддати своєму партнерові, і переправив його у сітку – 2:0. Трапилося це на 7-й хвилині другого тайму. Тобто до завершення гри залишалося ще більше як півгодини, а значить у дніпропетровців було достатньо часу, аби відігратися. Однак наша оборона діяла дуже надійно. Лише на останніх хвилинах суперники ледь не вивели свого партнера сам-на-сам з Юрієм Хомином, але останній був першим на м’ячі.

Тож у фіналі золоті нагороди розіграють Академія ФК «Карпати» і «Динамо». Для них це буде вже друге очне побачення на турнірі. Нагадаємо, у третьому турі групового етапу команди розійшлися миром – 1:1. Але другий раз нічиєї бути не може – хтось стане переможцем обов’язково.

Грали вже між собою у групі і СДЮШОР «Карпати» та «Дніпро», які у малому фіналі розіграють бронзовий комплект нагород. Тоді, а було це у другому турі, перемогли дніпряни – 2:1. Тож у «зелено-білих школярів» є чудова нагода не лише реваншуватися, а й зійти на третю сходинку п’єдесталу пошани. Нагадаємо, рік назад підопічні Романа Деркача у фінальному турнірі зайняли четверте місце. Сподіватимемося, що цього разу вони нарешті виграють медалі.