«КАРПАТИ»: Богатінов, Ощипко, Б. Гомез, Мілошевіч, Федецький, Крістобаль (Кравченко, 66), Мартинюк, Ткачук, Лукас (Кополовець, 61), Худоб’як, Зеньов (Воронков, 55).

«ВОРСКЛА»: Долганський, Матвєєв, Даллку, Краснопьоров, Маркоскі, Кривошеєнко, Осипенко (Ребенок, 88), Сачко (Янузі, 68), Закарлюка (Безус, 76), Селін, Оберемко.

: Величко, Громов, Чеснаков, Курілов.
Головний тренер – Микола Павлов.

Голи: Маркоскі, 3, Сачко, 60.

Попередження: Б. Гомез, 58, Кравченко, 69, Ощипко, 86 – Маркоскі, 64, Даллку, 80, Долганський, 82, Матвєєв, 87.

Пропустивши гол вже на 2-й хвилині матчу, карпатівці так і не змогли нав’язати ворсклянам свою гру. А коли в другому таймі полтавчани забили вдруге, долю зустрічі на їхню користь практично було вирішено. Тож перша частина всеукраїнського «зелено-білого» дербі закінчилася повним розчаруванням для гравців і тренерів «Карпат» та їхніх вболівальників.

Перед грою обидві команди разом з вболівальниками хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого два дні тому одного з найвідданіших фанатів «Карпат» Сашка Шаленного, якому 13-го жовтня виповнилося б лише 23 роки… Саме з цієї причини «Завжди вірні» мовчки спостерігали за грою всі 90 хвилин.

А почалася гра для карпатівців гірше не придумаєш. Вже на 3-й хвилині ворскляни відкрили рахунок. Серія необов’язкових помилок господарів призвела до того, що атакувальний хавбек гостей Маркоскі з правого кута карного майданчика немов класний майстер більярду несильним ударом на влучність пробив низом у дальній кут і м’яч від стійки закотився у сітку – 0:1. Балканський легіонер все зробив насправді добре. От тільки незрозуміло, чим займалися в момент його удару троє гравців «Карпат», в оточенні яких він перебував. Та й Богатінов, напевно, міг зіграти більш вправно.

Забитий гол додав впевненості підопічним Миколи Павлова, які взяли гру під свій контроль і, навпаки, психологічно деморалізував господарів. Так тривало добрих півгодини ігрового часу. У карпатівців в прямому розумінні слова м’яч валився з рук, тобто не тримався в ногах і вони ніяк не могли організувати хоч щось подібне на атаку. А от гості кілька разів загрожували воротам Богатінова, але їм бракувало точного завершального удару. Втім, вони особливо цим не переймалися: рахунок був на їхню користь, а головне, супернику не давалася гра.

І все ж «Карпати» в першому таймі мали хороші нагоди щонайменше відновити рівновагу. Перший удар по воротах «Ворскли» завдав Ткачук на 27-й хвилині. Однак пробив він прямо по центру і Долганському не складно було впіймати круглого. А от за три хвилини кіперу полтавчан довелося добряче понервувати: Федецький правим флангом продерся у карний майданчик «Ворскли» і від лицьової лінії виконав простріл – на жаль, ніхто з його партнерів не зумів випередити Долганського, який парирував м’яча в поле. А в наступні чотири хвилини два моменти відзначитися мав Сергій Зеньов. Спочатку партнери вивели його на побачення з кіпером, однак нападник не зумів як слід підсікти круглого і воротар врятував свою команду. А згодом вже Худоб’як проникаючим пасом вивів естонського легіонера лівим флангом у карний гостей, але той замість удару вирішив обіграти захисника і в результаті, прибираючи м’яча під себе, змарнував чудовий шанс. По два рази загрожували воротам полтавчан і Федецький з Лукасом. Однак після ударів AF-44 шкіряна куля двічі просвистіла повз стійку, а в діях іспанця було надто багато сумбуру, який і завадив йому ефективно розпорядитися ситуацією. Тож на відпочинок суперники пішли за мінімальної переваги команди Миколи Павлова.

Вболівальники «Карпат» сподівалися, що у другому таймі всі побачать звичну фірмову гру «зелено-білих». Однак їхні сподівання виявилися марними. Гості й надалі впевнено контролювали гру. Щоправда, зовні здавалося, що все відбувається якраз навпаки. Адже більш активними ніби то виглядали господарі. Та й гра головним чином точилася на половині поля «Ворскли». От тільки ніяк карпатівцям не вдавалося по-справжньому притиснути суперника до його воріт. Хоча два непоганих моменти підопічні Олега Кононова таки створили. На 51-й хвилині Крістобаль вивів на ударну позицію з лівого флангу у карний Зеньова. Сергій намагався закинути м’яча Долганському за комірець, але круглий відверто звалився з ноги. А ще за п’ять хвилин у фіналі масованої атаки Федецький з правого кута карного розрядив гармату – трохи вище воріт.

Як потрібно реалізовувати свої шанси, господарям на 60-й хвилині наочно продемонстрували гості, які терпляче дочекалися свого шансу в другій половині зустрічі. Осипенко на лівому фланзі в районі кутового прапорця пройшов таки Борху і точно навісив на дальню стійку на ніким не прикритого Сачка, який з лічених метрів головою розстріляв незахищений ближній кут воріт «Карпат» – 0:2. В цій ситуації до Богатінова не може бути жодних претензій. А от до захисників їх більш ніж достатньо. Зокрема, не зрозуміло, як Борха міг дозволити Осипенкові так себе продавити? А головне, чому всі забули про Сачка? Чи, може, хтось сумнівався, що Василь влучить у ворота з п’яти метрів?…

Здалося, після цього епізоду гру можна було призупиняти. Бо було схоже, що «Карпати», висловлюючись мовою боксерів, знаходяться якщо й не в нокауті, то вже точно у глибокому нокдауні. Але треба віддати належне нашій команді – до тями вона прийшла доволі швидко. І вже за три хвилини мала чудову нагоду відіграти один м’яч і тим самим відродити інтригу в матчі. Після прострілу від кутового прапорця Федецький пробив у ближню «шістку». Долганський вже ніяк не міг врятувати ситуацію, але його підстрахував Даллку, який саме стояв на лінії воріт в тому місці, де її мав перетнути круглий…

Напевне, саме цей момент багатьох остаточно переконав в тому, що «Карпати» сьогодні програють і шансів на порятунок принаймні нічиєї немає жодних. Бо виходило, що до не надто переконливої гри підопічних Олега Кононова додається ще й невезіння. А невиразні дії плюс нефарт – надто серйозна суміш, аби у футболі надіятися на позитивний кінцевий результат.

Зрештою так воно і сталося. У заключні півгодини гри господарі за інерцією ще досить багато атакували. Однак запам’ятався хіба непоганий удар зі штрафного у виконанні новачка команди Кравченка, але досвідчений Долганський був у потрібному місці і впіймав круглого.

На закінчення давайте спробуємо проаналізувати, що ж стало причиною поразки, а головне, невиразної гри «Карпат». По-перше, не всі гравці встигли відновитися, перш за все в психологічному плані, після гри Ліги Європи, яка відбулася у четвер. Так, «Ворскла» також в цей день грала в цьому ж турнірі. Але сьогодні тренери полтавчан у стартовому складі зробили аж сім замін у порівнянні з тим поєдинком, а «Карпати» – лише дві. Тож немає нічого дивного, що гості були більш активними і в багатьох епізодах швидшими за господарів.

Також не можна забувати, що у літнє міжсезоння в складі «Восркли» практично не відбулося кадрових змін. Натомість у «Карпат» в основному складі з’явилася ціла група новачків. А тому потрібен час, аби відлагодити командну гру. Нарешті, саме через втрату кількох провідних гравців карпатівці почали грати за дещо зміненою схемою. А це знову ж таки вимагає роботи, терпіння і часу.

Та треба сказати і про те, що не всі гравці сьогодні виявили справжній характер. Так, гра давалася дуже важко. Але ж саме в такій ситуації, коли треба зіграти через «не можу» чи «не йде», і проявляються бійцівські якості футболіста. Не будемо на перший раз називати прізвищ окремих гравців. Думаємо, вони й самі добре знають, хто на що заслуговує в сьогоднішній грі. Зрештою, для цього є й тренери. А в їхній компетентності можна не сумніватися – вони розберуться що й до чого.

На останок хочеться побажати вболівальникам не розчаровуватися в своїй команді і підтримати її у непростий час. Зрештою, це футбол, а в ньому завжди хтось виграє, а хтось зазнає поразки. Хоча не можна не погодитися, що програші також бувають різні. І все ж давайте не будемо обливати гравців і тренерів брудом, а краще побажаємо їм якомога швидше розібратися зі всіма проблемами і зробити правильні висновки. Тим більше, що вже на новому тижні на команду чекає два складних вояжі – спочатку до Дубліна на гру-відповідь Ліги Європи проти тамтешнього «Сент-Патрікса», а потім матч 5-го туру Премєр-ліги у Києві проти «Динамо», одвічного принципового суперника.