День в історії «Шахтаря»: 9 травня

Для «Шахтаря» День Перемоги воістину переможний. Починаючи з першого матчу і закінчуючи останнім.

У перший післявоєнний, 1946-й рік «Стахановець» створив уболівальникам справжнє свято, крупно обігравши московські «Трудові резерви» у стартовому матчі сезону. Правда, гості повели в рахунку. Але голи Петра Юрченка, Валентина Лівенцева, Вахтанга Хачапурідзе та Євгена Шпінева змусили москвичів капітулювати – 4:1. Була в цей день ще одна приємність для глядачів. На футболках гравців вперше з’явилися номери. Тому будь-який уболівальник міг самостійно дізнаватися, хто забив м’яч, яка проведена заміна. Оцінити ту чи іншу дію футболіста.

Провівши 9 травня 15 зустрічей, «гірники» в 7 радували своїх шанувальників перемогами, 5 разів розходилися з суперниками миром і в 3 програвали. 26 м’ячів забили донеччани, пропустивши 10.

У 1965 році «Шахтар» провів кращий матч сезону, віддячивши 40 000 вболівальників, що зібралися на стадіоні «Локомотив» і подарувавши їм радість красивої перемоги над київським «Динамо». Господарі поля забили гостям три м’ячі. Двома голами відзначився Анатолій Родін і одним – Володимир Сальков. І лише коли «гірники» кілька зменшили оберти, футболісти «Динамо» змогли уникнути великої поразки. Протягом останніх п’яти хвилин вони зуміли-таки відквитати два голи.

Матчі української історії почалися з перемоги і, також як в 1946-м, з великої. У 2004 році «Шахтар» вдома зустрічався з кіровоградською «Зіркою». Удари Джуліуса Агахови, Маріуша Левандовскі та Анатолія Тимощука склали рахунок – 3:0.

І тепер про самий пам’ятний і переможний матч «Шахтаря», зіграний 9 травня. До заключної зустрічі Прем’єр-ліги на виїзді з «Таврією» наша команда де-факто стала чемпіоном країни. У попередньому турі на «Донбас Арені» був повалений головний конкурент, «Динамо» – 1:0. Поєдинок у Сімферополі мав де-юре оформити золото. І зробив це красиво і по-вольовому. У першому таймі господарі повели 2:0. До другого тайму «гірники» підійшли у всеозброєнні і відповіли трьома снайперськими пострілами: дуплетом Костянтин Кравченко і поодиноким Дуглас Коста. 3:2, і «Шахтар» – чемпіон у День Перемоги!