Пам”ятні дати тижня: 21-27 травня

Пам

Цей тиждень, мабуть, однин з найбільш врожайних на події в історії «Шахтаря». Стільки всього відбулося в передостанній тиждень травня, що очі розбігаються.

22 травня 2004. У Донецьку «Шахтар» приймав «Карпати». Зустріч закінчилася великим виграшем господарів 5:0. Стала вона переможною і з особистих досягнень. Андрій Воробей на 48-й хвилині забив свій 100-й гол за «Шахтар» в різних турнірах.

23 травня 1940. Матч в Сталіно проти московського «Спартака» увійшов в історію не своїм результатом («Стахановець» програв 0:2), не порядковим номером, а, як сказали б зараз, класним піар-ходом. В цей день вперше був організований радіорепортаж з домашнього стадіону «гірників». Трансляція йшла на всю область. Першим коментатором був Юрій Шварц.

24 травня …

1936 року. «Стахановець» стартував у всесоюзних змаганнях з футболу. Команда виступала в групі «В» чемпіонату СРСР. Перший офіційний матч в історії сталінці проводили в Казані з місцевим «Динамо». Дебют для «гірників» вийшов невдалим: програш 1:4. Рахунок голам донеччан на 55-й хвилині відкрив Федір Манов.

1966 року. На московську зустріч з місцевим «Локомотивом» випало два ювілеї. Перший. «Шахтар» провів свій 500-й матч в чемпіонатах СРСР. А другий організував уже на першій хвилині гри Станіслав Євсеєнко. Його гол – 600-й для «гірників» в чемпіонатах Союзу. Результат – 2:1 на користь донеччан.

25 травня …

1937 року. У своєму першому поєдинку на Кубок СРСР на стадіоні ім. П. П. Постишева (нині – «Шахтар») «Стахановець» приймав ленінградський «Спартак». Більш досвідчені гості виявилися сильніше і перемогли 2:1. Кубковий гол-первісток «гірників» значиться за Василем Сидоровим, який на 33-й хвилині зрівняв рахунок.

1997 року. «Шахтар» вдруге завоював Кубок України. Зустріч з принциповим суперником – «Дніпром» завершилася 1:0. Переможний гол на 36-й хвилині забив Сергій Ателькін.

2005 року. «Гірники» в Донецьку знову грали з дніпропетровцями. І знову здобули перемогу. Цього разу 2:0. На 71-й хвилині Брандау подвоїв перевагу господарів і забив 800-й м’яч «Шахтаря» в чемпіонатах України.

26 травня 2002. Відбувся один з найбільш захоплюючих фіналів в історії Кубка України. «Шахтар» зустрічався з «Динамо». Сергій Попов вже на десятій хвилині відкрив рахунок забитим голам. Валентин Белькевич забив м’яч у відповідь, а потім Максим Шацьких вивів киян вперед. Менш ніж за десять хвилин до закінчення основного часу Сергій Ателькін відновив паритет. Йшла восьма хвилина овертайму, коли Андрій Воробей вразив ворота суперника. Фінальний свисток зафіксував: «Шахтар» – володар Кубка України. На цьому поєдинку був встановлений абсолютний рекорд відвідуваності матчів українських турнірів. За перипетіями боротьби пристрасно стежила 81 000 любителів футболу. У найближчому майбутньому це досягнення навряд чи буде перевершено.

27 травня 2001. У фінальному поєдинку Кубка «Шахтар» і ЦСКА вирішити питання про переможця за 90 хвилин не змогли. На гол Руслана Костишина «гірники» відповіли невідпорним ударом Сергія Ателькіна. Наш герой кубкових фіналів у додатковий час, буквально «на прапорці» перед серією пенальті, все ж забив м’яч, що приніс «гірникам» володіння Кубком України. Ось так радісно завершився матч, який став для «Шахтаря» 50-м кубковим в українській історії.