“Кривбас” програє “Металісту” 1:3

Металіст - Кривбас - 1:3
Криворізький «Кривбас» в матчі 7-го туру ЕпіЦентр чемпіонату України з футболу програв у Харкові місцевому «Металісту» 1:3.
Обидві команди підійшли до цієї гри, маючи деякі проблеми зі складом. «Кривбас» традиційно для себе мав проблеми в лінії нападу, випустивши в «старті» Яколіша, який до цього не часто з’являвся в складі криворіжців, господарі ж мусили вирішити питання – хто з гравців, які мають українську прописку вийде на поле. Хоча саме гравець з українським паспортом зробив максимум для того, аби «Металіст» повів у рахунку.
Зустріч розпочалася обопільними атаками, склалося враження, що команди без розвідки вирішили провести стартовий відрізок. Швидкі атаки, переміщення гравців, довгі паси – все це було присутнє на початку гри. Звичайно, деякою ініціативою в грі в ці хвилини володіли господарі поля, але й «Кривбас» за першої-ліпшої нагоди йшов вперед. Так на 7- й хвилині матчу Яколіш віддав пас на лінію воротарського майданчика, куди вже мчав Канкава, але гравець збірної Грузії не зміг як слід обробити м’яча й свій шанс втратив.
«Металіст» після цього моменту посилив тиск на ворота нашої команди. Чим зменшив тиск на власні ворота. А невдовзі «Металіст» повів у рахунку. Дедечко в центрі поля втратив м’яч, Марлос віддав пас на Лисенка, що вривався до штрафного майданчика «Кривбасу». Нападаючий «Металіста», здавалось, вже втратив контроль над м’ячем, але Кирило Петров не зміг вчасно пригальмувати, «врізався» в Лисенка, за що арбітр призначив пенальті у ворота Артема Штанька. Хав’єр пробив сильно, кривбасівський воротар вгадав напрямок польоту м’яча, але дістати його не зміг – програємо 0:1.
Після забитого м’яча команди дещо збавили оберти, давши собі змогу трохи перепочити після такого шаленого початку матчу. У ці хвилини обидва клуби не дуже турбували захисні порядки суперника, намагаючись розіграти м’яча до вірного. Та все ж треба віддати належне – господарі були більш настійливими та частіше проводили свої атаки. Кінцівка тайму «вибухнула» такою ж самою відкритою грою, яку глядачі бачили на початку матчу. Темп гри виріс, обидві команди були налаштовані на гостроатакуючу гру. Хоча для цього «Кривбасові» треба було хоч трохи збити атакувальні пориви харківської команди. «Металіст» мав кілька реальних нагод для того, аби змінити рахунок в матчі. Зокрема на 37-й хвилині після швидкої контратаки Володимир Лисенко вийшов на ударну позицію та сильно пробив – Артем Штанько ногами вибиває м’яч, рятуючи свою команду. На останніх хвилинах тайму більше атакував «Кривбас». Криворізька команда частіше йшла вперед. До атак підключались навіть захисники, але до завершального пасу справа доходила рідко. Вирішення головних задач в матчі переносилось на другий тайм.
Початок другого тайму приголомшив шанувальників футболу з Кривого Рогу. Впродовж трьох хвилин «Кривбас» пропустив двічі. Причому, у всіх випадках безпосередню участь в гольових комбінаціях приймав колишній гравець «Кривбасу» Володимир Лисенко. На 50-й хвилині Лисенко віддав пас на Хав’єра, той знайшов вільного Марлоса, бразилець увійшов до штрафного майданчика «Кривбасу» й пробив у дальній кут. Ані Шершун, ані Штанько, що кинувся на перехоплення, не змогли завадити гравцеві «Металіста» відзначитись. А через три хвилини Лисенко з флангу віддав націлену передачу в центр штрафного майданчика, де Едмар, в боротьбі з Шершуном, втретє змусив криворіжців розпочати з центру поля. На деякий час «Кривбас» перебував в стані «гроггі». Криворіжці намагались організувати контр випади, але в ці хвилини «Металіст» діяв дуже сильно та зібрано. Лише в середині тайму атаки «Кривбасу» несли загрозу для воріт Горяінова. На 60-й хвилині Канкава після навісу Лобжанідзе пробивав головою – вище воріт. Через 5 хвилин Бартулович намагався перехитрити воротаря господарів та замість очікуваного прострілу вирішив пробити – Горяінов був уважним. Ще через кілька хвилин кращий гравець «Кривбасу» в цьому матчі Джаба Канкава пробивав з середньої відстані – м’яч пройшов поруч зі стійкою.
У кінці матчу господарі, маючи солідну перевагу в рахунку, вже діяли більш спокійно, вочевидь, вирішивши зекономити трохи сил на матч-відповідь Ліги Європи. Сам в ці хвилини «Кривбас» відіграв один м’яч. Дмитро Льопа, вдало зігравши на підборі, сильно пробив по воротах, але Горяінов перевів м’яч на кутовий. Після розіграшу кутового той самий Льопа зробив передачу в центр штрафного майданчика, де Канкава, випередивши Папу Гуйє, в один дотик переправив м’яч у ворота «Металіста». На останніх хвилинах матчу обидва клуби мали можливості для того, аби змінити рахунок на табло, але влучними в завершальній стадії не були. В підсумку цієї видовищної, але не переможної для «Кривбасу» гри – поразка 1:3. А для криворіжців матчі з командами першої четвірки – закінчились.
«Металіст»: Горяінов, Шелаєв, Торсільєрі, Едмар, Хав’єр (Пшеничних, 77), Соса-к (Вілліан, 61), Фініньо, Торрес, Марлос (Бланко, 83), Папа Гуйє, Лисенко .
«Кривбас»: Штанько, Шершун, Бартулович, Дедечко (Льопа, 59), Петров (Баліч, 59), Канава, Лисицький-к, Лобжанідзе, Матіч, Яколіш (Єслінек, 68), Валєєв.