Почкалова – бронзова медалістка чемпіонату світу з фехтування на шпагах

Сьогодні, 5-го жовтня, в останній день особистих змагань чемпіонату світу з фехтування, що триває в турецькій Антальї, 19-річна львів’янка Анфіса Почкалова завоювала бронзову нагороду в жіночому турнірі по шпазі. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу. Сьогодні, 5-го жовтня, в останній день особистих змагань чемпіонату світу з фехтування, що триває в турецькій Антальї, 19-річна львів’янка Анфіса Почкалова завоювала бронзову нагороду в жіночому турнірі по шпазі. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

На чемпіонаті світу з фехтування, що триває в турецькій Антальї, сьогодні ввечері завершилися змагання в особистій першості. Упродовж шести днів було визначено чемпіонів та призерів у змаганнях з фехтування на шаблях, шпагах та рапірах серед чоловіків і жінок. Збірна України першу половину світового форуму завершила з двома нагородами в активі. У суботу «срібло» серед шаблісток здобула юна, але добре знана в усьому світі героїня олімпійського турніру Пекіну-2008 19-літня Ольга Харлан з Миколаєва, а сьогодні на «бронзову» сходинку п’єдесталу пошани у змаганнях шпажисток зійшла її ровесниця зі Львова Анфіса Почкалова.

Нинішній сезон Анфіса, яка ази фехтування пізнавала у молодого фахівця Зоряни Саврук, а нині тренується у заслуженого треера України Андрія Орліковського, непогано провела серед юніорів – у її активі Кубок світу та «бронза» молодіжного чемпіонату планети, а також командне «золото» Універсіади-2009 у Бєлграді.

У Антальї Почкалова, вигравшиу кваліфікаційному турнірі чотири поєдинки з шести, у турі прямого вибування лише одним уколом (15:14) взяла гору у боях з румункою Юліаною Макісяну та Ноам Міллс з Ізраїля, а між ними переконливо (15:4) розтрощила польку Єву Неліп.

А найбільш несподіваним ста врезультат чвертьфінальної дуелі, в якій Почкалова переколола (15:12) чемпіонку Євро-2009 Брітту Хайдеманн з Німеччини – 15:12. Однак цей бій забрав у галичанки стільки сил, як фізичних, так і емоційних, що у півфіналі вона майже без боротьби поступилася майбутній володарці «золота», росіянці Любові Шутовій – 3:15. Однак бронзова медаль світового форуму – це буз сумніву великий успіх нашої землячки.

Інша львів’янка, бронзова медалістка Євро-2009 Яна Шемякіна виявилася сильнішою за свою товаришку по збірній України, вихованку тернопільської школи фехтування, а нині киянку Олену Кривицьку (15:14) та німкеню Імке Дуплітцер (15:9). Але поразка в 1/8 від Соні Тол з Голландії (13:15) змусила її відкласти свої мрії про особисту нагороду світового форуму щонайменше на рік.

Сьогодні Україна могла вибороти ще одну медаль. У чоловічій шаблі був близьким до подіуму киянин Володимир Лукашенко. У 1/32 фіналу чемпіон світу-2003 виграв у олімпійського чемпіона пекінських ігор-2008 Жульєна Піллета з Франції (15:14), потім завдав поразки іспанцю Пабло Морено (15:10) та угорцю Золту Нємчику (15:12). На жаль, у чвертьфіналі, перемога в якому гарантувала як мінімум «бронзу», 29-річний ветеран поступився не менш досвідченому італійцю Луїджі Тарантіно (12:15) і посів у підсумку 8-е місце.