Летанг зрівнявся по закинутих шайб серед захисників “Піттсбурга” з Коффі.

Летанг сравнялся по заброшенным шайбам среди защитников "Питтсбурга" с Коффи.Кріс Летанг після закинутої шайби

Після домашньої поразки від “Нью-Джерсі” з рахунком 3:6, яке стало другим поспіль (до перерви “Пінгвінз” з рахунком 3:7 програли “Вегасу”), “Піттсбург” (27-17-6) вийшов на гру з “Тампою” дуже злим і зарядженим на реабілітацію. І фактично результат був зроблений на дев’ятій хвилині першого періоду, коли ворота Андрія Василевського були вражені три рази. По шайбі закинули Райлі Шихэн, Філ Кессел і Сідні Кросбі. При цьому не можна сказати, що “Лайтнінг” кинули грати. Першу 20-хвилинку вони виграли за кидками 16-5, але на початку другої пропустили знову, коли відзначився Кріс Летанг.

“Ми здійснили три помилки, і всі вони завершилися взяттям наших воріт, – сказав тренер “Дніпра” Джон Купер. – З такої ями вибиратися важко. Хоча навіть незважаючи на 0:3, хлопці не вимикалися”.

Хоча після цього рівень запалу “Тампи” (37-11-2), яка зазнала третьої поразки в п’яти матчах, все одно зменшився. До кінця зустрічі “Лайтнінг” забили два голи – відзначилися Джей-Ти Міллер і Стівен Стэмкос.

А на початку третього періоду сталося примітно рідкісна подія – бійка Євгена Малкіна, який досяг рубежу в 600 передач в НХЛ, і Стэмкоса. Джино став четвертим росіянином, зробили 600 передач. До нього це робили Сергій Федоров (696), Сергій Зубов (619) і Павло Дацюк (604). При цьому Малкіну знадобилося на це менше всіх ігор 894.

Також він став четвертим гравцем в історії “Пінгвінз”, які зробили 600 передач у складі команди, після Маріо Лем’є (1033), Сідні Кросбі (741) та Яромира Ягра (640).

Надійно у воротах “Пінгвінз” зіграв Метт Мюррей, який зробив 33 сейва. Василевський впорався з 18 кидками.

“Ми знали, що гра тут стане для нас хорошим випробуванням, – сказав Мюррей. – Вони дуже динамічні і не просто так займають перше місце в турнірній таблиці. Так що сьогодні ми провели дуже солідний матч”.

Микита Кучеров допоміг забити Стэмкосу і зробив 244-ї пас в кар’єрі, зрівнявшись за цим показником на шостому місці в історії клубу з Вінні Проспалом. Після 50 ігор сезону на рахунку Кучерова 79 (22+57) очок. Він продовжує лідирувати в бомбардирському і ассистентском заліках ліги.

Летанг забив 108-й гол у складі “Пінгвінз” і зрівнявся на першому місці в історії клубу серед захисників з Підлогою Коффі.