Підсумки регулярного чемпіонату: «Дніпро»

Напередодні плей-офф прес-служба Української хокейної ліги підготувала серію матеріалів, в яких підвела підсумки сезону для кожного клубу – від командних досягнень до індивідуальних рекордів. Сьогодні ми розповімо про те, яким був регулярний чемпіонат 18/19 для херсонського «Дніпра».

Дебютант чемпіонату херсонський «Дніпро» дуже впевнено почав перший для себе розіграш УХЛ-Парі Матч. Херсонці відразу показали не просто блискучий старт, а феноменальну підготовку і настрій перемагати на кожен поєдинок.

До того ж, тренерський штаб команди вибудував грамотну лінію оборони, посиливши її надійним воротарем. Це зробило херсонський клуб одним з найбільш незручних супротивників для кращих бомбардирів чемпіонату, адже відзначитися у воротах «Дніпра» стало не найлегшим завданням.

Херсонська команда однією з перших завдала поразки «Донбасу» і кілька разів перемагала «Кременчук», відразу ж завоював лідируючу позицію в турнірній таблиці. Таким чином херсонці дали зрозуміти всім своїм противникам, що готові зробити перший в історії команди сезон золотим, а перший рядок в таблиці так і залишиться за ними до кінця “регулярки”.

Однак рівно виступати протягом усього чемпіонату у «Дніпра» не вийшло – херсонці програли декілька зустрічей «Донбасу», який до середини “регулярки” набрав потужний хід, поступилися «Кременчуку». До того ж, херсонський клуб провів серію хоч і переможних, але важких матчів проти аутсайдерів чемпіонату. У зв’язку з цим, команда Дмитра Підгурського опустилася на третю сходинку, і після розгромної поразки від донеччан втратила шанс, пропустивши чвертьфінал, відразу вийти в півфінал плей-офф.

Командні досягнення

За підсумками “регулярки” дебютант чемпіонату херсонський «Дніпро» посів третє місце в турнірній таблиці. Таким чином шлях до медалей новачок почне з розіграшу чвертьфінальної серії проти київських «Крижних Вовків».

За 40 матчів регулярного чемпіонату команда Дмитра Підгурського набрала 89 балів у 30 виграних поєдинках. Також на рахунку у команди 10 поразок, 3 з яких – у овертаймі або серії післяматчевих кидків.

Кожне п’яте більшість «Дніпра» закінчується закинутою шайбою – цей показник становить 22% реалізації і займає третє місце в Лізі. Таким чином херсонці з 176 спроб реалізували 39, не пропустивши при цьому жодної шайби. До слова, маючи на одного гравця менше херсонський клуб зумів тричі засмутити голкіпера супротивника.

У поточному розіграші УХЛ-Парі-Матч саме херсонська команда володіє найсильнішою лінією захисту – «Дніпро» пропустив найменшу кількість шайб у регулярному чемпіонаті – 69. Це стосується і гри в меншості – “щуки”, маючи на одного гравця менше, пропустили всього 17 шайб, що дозволяє їм мати 91% нейтралізації більшості противника.

Индивідуальні досягнення

Кращим форвардом херсонської команди за підсумками регулярного чемпіонату став Кирило Бондаренко, який в 38 матчах набрав 38 (14+24) очок. Другий рядок у топі посів Микола Коляда, який в 34 матчах набрав 37 (16+21) очок. Трійку лідерів «Дніпра» замикає Іван Золотухін, який зіграв всі 40 матчів “регулярки”, набравши при цьому 33 (11+22) очок.

Відразу двоє захисників херсонців увійшли в топ-5 бомбардирів-захисників УХЛ-Парі-Матч в поточному сезоні. Третє місце зайняв Дмитро Пугачов з 26 (5+21) очками, а Ілля Декало, набравши на 9 балів менше, фінішував на п’ятій сходинці.

Сильна у «Дніпра» і воротарська позиція – основний голкіпер херсонців Олег Петров за підсумками “регулярки” став кращим в своєму амплуа, а також три рази отримував звання гравця місяця від ТМ «Parimatch».

Всього на льоду Олег Петров провів рекордні в поточному сезоні 2157 хвилин, відбивши при цьому 94.5% кидків. Таким чином Петров відбив 951 кидок по своїх воротах, пропустивши при цьому 55 шайб. До слова, херсонський голкіпер в цьому році відзначився ще одним рекордним досягненням – на рахунку у Олега Петрова 9 сухих поєдинків.

Другий голкіпер херсонської команди Денис Сурканов провів в створі воріт 269 хвилин, відбивши 88,7% кидків, пропустивши при цьому 11 шайб.

Всього за 40 турів чемпіонату Української хокейної ліги – Парі-Матч херсонці 1417 раз кидали по воротах супротивника, реалізувавши 145 своїх спроб. Зараз шлях до півфіналу плей-офф УХЛ-Парі-Матч для «Дніпра» лежить через чвертьфінальну серію проти «Крижаних Вовків», яка стартує в Києві вже 2 березня о 14:30. Матч в прямому ефірі покаже телеканал XSPORT.

Нагадаємо, що серії матчів 1/4 фіналу будуть зіграні до двох перемог однієї з команд. Після старту серії в Києві, 5 березня команди зіграють в Херсоні. У разі потреби, 6 березня, також в Херсоні, команди зустрінуться в третьому вирішальному поєдинку.