“Шаркс” виграли матч №5 у “Вегаса”

"Шаркс" выиграли матч №5 у "Вегаса"ПО 2019.Ерік Карлссон,Джо Павелскі і Логан Кутюр

“Сан-Хосе” вдалося уникнути поразки в серії, здобувши перемогу з рахунком 5:2 над “Вегас Голден Найтс” в матчі №5 першого раунду розіграшу Кубка Стенлі в Західній конференції. Гра відбулася в Сан-Хосе на арені SAP Center в четвер.

“Шаркс” програють в серії до чотирьох перемог – 2-3. Шостий поєдинок відбудеться у Лас-Вегасі в неділю.

Томаш Хертл закинув дві шайби, Джо Павелскі забив і віддав гольовий пас, Ерік Карлссон двічі асистував партнерам.

Мартін Джонс парирував 30 кидків, виправившись після невдалого виступу в попередній грі, в якій він пропустив дві шайби з семи кидків і був замінений. Його вже два рази міняли в цій серії. Матч №4 “Сан-Хосе” програв з рахунком 0:5.

“Ми добре провели сьогоднішній матч, – сказав Джонс. – Я нічого не міняв. Намагався відчувати себе спокійно, стежив за шайбою”.

У “Голден Найтс” голи забивали Райлі Сміт і Джонатан Маршессо. Марк-Андре Флері відбив 24 кидка. Команда вперше програла матч, в якому могла завершити серію плей-офф. У минулому році вона виграла три таких.

“В цьому матчі все могло інакше, вони трохи краще розпорядилися своїми моментами, – сказав нападник “Вегаса” Макс Пачиоретті. – Ми здогадувалися, що вони будуть дуже старатися. Нам треба трохи краще провести наступний матч і виграти його. Тоді ми забудемо сьогоднішню зустріч”.

Хертл відкрив рахунок на 76-й секунді матчу, кинувши в дальню дев’ятку після проходу по лівому флангу.

“Ми говорили про початок гри, і сьогодні у нас все вийшло, – сказав Хертл. – Ми вийшли вперед, потім забили другий гол. Набагато легше грати, якщо не потрібно нікого наздоганяти з самого початку”.

Другий гол забив Логан Кутюр на 11-й хвилині, зігравши на добиванні після кидка Тімо Майєра.

“Я радий, що ми вийшли вперед, – сказав тренер “Сан-Хосе” Пітер Дебур. – Це сталося вперше з матчу №1. Невдалий початок вплинуло на те, як ми грали в останніх трьох зустрічах. Тому було так приємно забити першими. Цей гол зняв напругу”.

Сміт у більшості відіграв одну шайбу. За 30 секунд до першої перерви він намагався віддати пас з-за воріт на п’ятачок, шайба потрапила в ключку Еріка Карлссона з “Шаркс” і відскочила у ворота Джонса – 1:2.

Барклі Гудроу відновив перевагу в рахунку дві шайби на 13-й хвилині другого періоду, підставивши ключку під кидок Джастіна Брауна. Це перший гол Гудроу в семи іграх НХЛ.

Маршессо реалізував зайвого на 12-й хвилині третього періоду – 2:3. Хертл оформив дубль через чотири хвилини після цього – 4:2. У цей момент “Голден Найтс” грали у меншості.

“Звичайно, ми постараємося завершити серію на своєму льоду, – сказав тренер “Вегаса” Жерар Галлан. – Ми хотіли зробити це сьогодні, але ми граємо проти дуже хорошої команди, і я про це багато разів говорив. Тепер ми їдемо додому і будемо готуватися. У нас є пара днів, команда може відпочити. Ми підготуємося до важливої гри в неділю”.

Трійка, в якій грають Пачиоретті, Підлогу Штясни і Марк Стоун, вперше не набрала очок у матчі. В перших чотирьох іграх це ланка принесло команді 28 (12+16) балів.

“Ми вже забули про гру, – сказав Пачиоретті. – Ми намагаємося зрозуміти, чому так сталося, і одночасно намагаємося забути про неї, думати про майбутній матч”.

Павелскі закинув шайбу у порожні ворота за 1:46 до фінальної сирени – 5:2.

“Це тільки початок, – сказав він. – Нам треба відпочити і підготуватися до того, щоб матч №6 провести ще краще”.

Пряма мова

“Вони почали дуже активно, як ми і думали. У них хороша команда. … У нас чудові вболівальники, і вдома ми добилися певного успіху. Звичайно, було б приємно завершити сьогодні, але доведеться відкласти це до наступного матчу” – голкіпер “Голден Найтс” Марк-Андре Флері

“Він приголомшливий воротар. Я розумію, що всі хочуть щось своє написати, але ми віримо в нього. Він кілька разів нас по-справжньому виручив, особливо під час виходу два в одного (Сміт на 13-й хвилині третього періоду), коли рахунок був 3:2. Він врятував гру. І він завжди так грає. Виручає в потрібний момент” – капітан “Шаркс” Джо Павелскі про Мартіна Джонсі

Це цікаво

У складі “Шаркс” з’явився захисник Марк-Едуард Власик. Він пропустив дві останні гри через травми, характер якої не розкривається. Він провів на льоду 23:43 і заробив коефіцієнт корисності плюс-1…. “Голден Найтс” хоча б раз використовують більшість у кожній грі серії – 8 з 24 (33,3%). … За “Шаркс” грав Джо Торнтон, який повернувся в склад після дискваліфікації за удар Томаша Носека в голову в матчі №4. Торнтон заробив очко за гольовий пас на Хертла. Наступна гольова передача стане 100-й для Торнтона в плей-офф. … “Шаркс” програли два останні шосте матчу в серії, в яких вирішувалася доля команди – в 2018-му у другому раунді “Голден Найтс” та у 2017-і “Едмонтон Ойлерс” у першому раунді.

Що далі?

Матч №6 першого раунду плей-офф відбудеться в Лас-Вегасі на стадіоні T-Mobile Arena в неділю.