Названі фіналісти “Норріс Трофі”

Названы финалисты "Норрис Трофи"Захисник “Калгарі” Марк Джордано

Брент Бернс з “Сан-Хосе Шаркс”, Марк Джордано з “Калгарі Флеймс” і Віктор Хедман з “Тампа-Бей Лайтнінг” увійшли в число фіналістів “Норріс Трофі”. Нагорода щорічно вручається найкращому захиснику сезону.

Переможець буде оголошено під час церемонії вручення індивідуальних призів НХЛ, представленої компанією Bridgestone, яка відбудеться 19 червня в Лас-Вегасі в спортивно-розважальному комплексі Mandalay Bay Events Center.

34-річний Бернс став кращим захисником НХЛ по передачам (67), очками (83), переможним шайб (шість) і кидками по воротах (300). Він встановив клубний рекорд для захисників, в період 9-30 жовтня набравши очки в дев’яти матчах поспіль (три голи, 11 передач). Бернс став першим захисником в історії “Шаркс”, зробили не менше 60 передач в сезоні, і другим серед всіх гравців після Джо Торнтона (сім разів). Бернс також посів друге місце серед захисників ліги за очками в меншості (п’ять) і сьоме за середнім ігрового часу (25:06).

35-річний Джиордано може стати четвертим з 1954 року гравцем у віці 35 років і старше, виграв “Норріс Трофі”. Ніклас Лідстрем зробив це чотири рази, Дуг Харві – три, а Ел Макінніс – один. Джиордано посів друге місце серед захисників з 74 (17+57) очками, встановивши особистий рекорд, і став найкращим у лізі з корисністю плюс-39. Він став лідером “Калгарі” по середньому ігрового часу (24:14 за матч), набрав 21 очко у більшості, шість очок в меншості (чотири голи), у 58 з 78 матчів набрав нейтральну або позитивну корисність. Джиордано, що є капітаном “Флеймс” з сезону 2013-14, допоміг “Калгарі” (50-25-7) зайняти перше місце в Західній конференції і друге за різницею забитих і пропущених голів (плюс-66).

28-річний Хедман виграв “Норріс Трофі” в минулому році. Він втретє опинився в числі фіналістів. Хедман став кращим захисником “Лайтнінг” по голам (12), передачам (42), очками (54), переможним голів (чотири) і шайб в овертаймі (дві) у 70 матчах. У період 9-21 березня Хедман встановив особистий рекорд, набравши очки в семи іграх поспіль (два голи, вісім передач) і в шостий раз поспіль забив не менш як 10 голів. Хедман, є найрезультативнішим захисником у клубній історії з 418 (94+324) очками в 696 іграх, очолював захист “Лайтнінг”, які зайняли перше місце в лізі з різницею шайб плюс-98.