Цюпик і Болібрух – дев’яті на чемпіонаті світу

На знаменитому велотреку англійського Манчестера National Cycling Centre стартував чемпіонат світу, який є останнім етапом відбору на Олімпійські ігри в Пекіні. Перший день змагань не приніс нагород збірній України. Найкращий результат серед українців показало наше тріо в олімпійському спринті (Men’s team sprint) у складі львів’ян Євгена Болібруха, Юрія Цюпика та харків’янина Андрія Винокурова – дев’яте місце.

Українці були дев’ятими у кваліфікації (0.45.06), поступившись двома з половиною секундами переможцям – збірній Франції. У фіналі французи Арно Турнан, Григорі Боже і Кевін Сіро показали час – 0.43.27 (62.397 km/h). Друге місце посіли господарі треку, третє – команда Нідерландів.

Були сподівання на успішний виступ переможця одного з етапів Кубка світу Володимира Дюді з Білої Церкви в індивідуальній гонці переслідування на 4 км, але наш гонщик, який поєднує трекові дисципліни зі змаганнями у професійній шосейній велокоманді, фінішував лише десятим (4.22.73). А чемпіоном світу став знаменитий австралійський гонщик Бредні Віггінс. “Срібло” в активі голландця Дженнінга Хейзінги, “бронза” дісталась росіянину Олексію Маркову. Українець Віталій Попков посів 18 місце.

У гіті на 500 м найкращий результат показала кубинка Лісандра Герра Родрігес (0.34.02 (52.908 km/h), випередивши литовку Сімону Крупецкайте та француженку Санді Клер. Луганчанка Любов Шуліка – 13-та (0.35.27).

У Манчестері на старт вийдуть також вихованки львівської школи велоспорту Леся Калитовська (Луганськ) та Єлизавета Бочкарьова (Миколаїв). Змагання завершаться 30 березня.