Лише фінал стане для Сергія Дребота перепусткою на Олімпіаду

11 квітня у Лісабоні (Португалія) стартують чоловічий та жіночий чемпіонати Європи з боротьби дзюдо. Для дзюдоїстів Старого Світу ці змагання стануть останнім рейтинговим турніром у відборі до Олімпіади-2008 у Пекіні.

Наразі українці здобули перепустки на Ігори-2008 у дев’яти вагових категоріях ( до 60 кг, 73 кг, 81 кг, 90 кг, + 100 кг – у чоловіків і до 48 кг, 70 кг, 78 кг, + 78 кг – у жінок). У чоловіків, згідно з світовимрейтингом, ще залишаються шанси поборотися за ліцензії у вагах до 66 і 100 кг, а серед жінок – до 57 і 63 кг.

У Португалії збірна України виступить без кількох своїх лідерів – Максима Коротуна ( 60 кг), Генна0дія Белодіда ( 73 кг), Романа Гонтюка ( 81 кг) и Валентина Грекова ( 90 кг), які вже запевнили собі путівки до Пекіна.

У вазі до 66 кг Україну представлятиме 20-річний майстер спорту міжнародного класу львів’янин Сергій Дребот (СДЮШОР «Богатир», тренери Олександр Бавшин і Тетяна Гаврилова). «Срібло» минулорічного Кубка світу в Баку подарувало Сергію Дреботу надію на здобуття олімпійської ліцензії, вивівши його на десяте місце в світі. Однак невдачі на нас тупних етапах Кубка світу відкинули його на п’ять позицій вниз. На Ігри-2008 кваліффікуються лише по дев’ять найкращих у кожній вазі. Відтак, лише вихід до фіналу запевнить Дреботу здобуття олімпійської ліцензії.

Переможець та призери чемпіонату Європи у вазі до 66 кг визначаться у перший день змагань – 11 квітня.