Хроніка досягнень наших параолімпійців

Україна продовжує збирати медалі на Параолімпійських іграх у Пекіні. Так, золоті нагороди вибороли Олександр Мащенко та Максим Веракса.
Олександр Мащенко виграв фінальний заплив на 100 м на спині (SB11) серед чоловіків. Час українця – 1:12.36. Іще одну медаль тут здобув Віктор Смирнов, який фінішував третім. Максим Веракса виборов своє “золото” також на дистанції 100 м на спині, але у класі SB12. Його час є новим світовим рекордом. Тут “бронза” теж дісталася Україні. Здобув нагороду Сергій Кліпперт. Сьогодні третю срібну нагороду в скарбничку нашої збірної поклав Іван Киценко в потрійному стрибку (F12) серед чоловіків. Він стрибнув на 15 м 24 см, це його кращий сезонний показник. Володарем четвертого “срібла” став плавець Данило Чуфаров на дистанції 400 м вільним стилем (S13) серед чоловіків. Він проплив їх за 4:14.84 і програв переможцеві вісім десятих секунди.
Бронзову нагороду для України виборов і Сергій Сидоренко, який став третім у ваговій категорії до 73 кг у змаганнях із дзюдо. У чвертьфіналі він здолав Маттіаса Крігера з Німеччини, у півфіналі поступився Жілін Ху з Китаю, і нарешті у бронзовому поєдинку виявився сильнішим за кубинця Хорхе Хіррезуело. У ваговій категорії до 81 кг Олександр Помінов не зміг поборотися за медалі. У першому бою він поступився венесуельцю, потім переміг італійця, але за вихід у бронзову сутичку програв Мірхассану з Ірану. Ярина Матло у змаганнях із плавання на 100 м на спині (SB12) серед жінок стала третьою. Вона показала час 1:19.53. Юлія Волкова на цій дистанції була четвертою.
Нагадаємо, перші дві нагороди українці вибороли у плаванні вільним стилем на дистанції 100 метрів. У класі спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату Дмитро Виноградець програв менш ніж секунду Джянгпіну Ду. Китаєць, показавши час 1 хвилина, 35,21 секунди, встановив новий світовий рекорд. У цьому самому виді змагань, але вже в класі спортсменів із вадами зору, срібну нагороду виборов Дмитро Крижановський. Параолімпійським чемпіоном тут став бразилець Даніель Діас. Його час також був рекордним.
А загалом українці за два дні змагань здобули дві золоті, чотири срібні та чотири бронзові нагороди й посідають наразі десяте місце в неофіційному командному заліку.