Суперліга. 12-й тур. Фаворити не мали проблем

Вперше в нинішньому чемпіонаті в окремому взятому турі чотири команди не просто здобули подвійні перемоги, але й не програли при цьому жодної партії. Звісно верх взяли фаворити, тому ієрархія в чемпіонаті збереглася. Команди-переможниці закріпили свої позиції, але остаточний розклад стане відомий, скоріш за все в останньому турі першого етапу. Що стосується команд другої четвірки, то тут «Галичанка-ТНЕУ» втратила навіть свої мінімальні шанси поборотися за медалі, «Керкінітіда» їх ще не втратила.

«Континіум-Волинь-Університет» – «Галичанка-ТНЕУ» – 3:0, 3:0

Команди зустрічалися в першому колі в Тернополі, коли молоді галичанки сенсаційно зуміли відібрати у волинянок три очки. На цей раз волинянки серйозно налаштувалися і не програли жодної партії, розповідає офіційний сайт луцької команди.

Першу гру навіть важко було назвати офіційною (швидше «урочисте тренування»). З кожною партією тріумф господарям давався все легше. На перший технічний тайм-аут тернополянки пішли в статусі лідера – 7:8. Пізніше кожна атака лучанок перетворювалася на успіх. Спочатку помилка гостей, потім простріл Довгополюк, ейс Поліщук і ще атака Довгополюк створили волинянкам пристойний відрив – 12:8. Надалі перевага господарів майданчика тільки зростала – 17:10, 21:13… Крапку в сеті поставила Алла Політанська, елегантно перекинувши сітку – 25:16.

У другій партії паритет зберігався до рахунку 5:4. Далі в тернополянок не вистачило сил тримати натиск господарів – 10:5, 20:10. У результаті партія завершилась із рахунком 25:13.

У третій партії гри ВК «Континіум-Волинь-Університет» каменя на камені не залишила від суперниць. І розгром – 25:8.

У матчі-відповіді лучанки знову без особливих зусиль перемогли – 3:0. У першій партії програючи 14:10, «Галичанка-ТНЕУ» зовсім розклеїлася – 22:11. Сет завершився з рахунком 25:13.

Лише у другій партії Андрій Романович зумів налаштувати своїх підопічних на гру. Галичанки до першого технічного тайм-ауту лідирували – 7:8. Та волинянки вирвались вперед (8:9), і чотири поспіль ейси Юлі Молодцової повернули зручний відрив – 13:8. Далі атаки Анни Довгополюк та Інни Молодцової, а в більшій частині помилки суперниць дозволили лучанкам розвинути успіх – 20:13. З останніх сил тернополянки змогли лише наблизитися до «Континіума» – 21:18. У цьому сеті гості були найближчі до перемоги – 25:20.

Остання партія ще раз показала проблеми «Галичанки-ТНЕУ» в прийомі. У завершальному відтинку гри три ейси підряд записала в свій актив зв’язка Алла Політанська та ще три Юля Молодцова. Останні дві атаки провела капітан команди Інна Молодцова – 25:16.

В останніх трьох турах першого етапу чемпіонату тернополянки все ще мали примарні шанси попасти в першу четвірку, та після подвійного розгрому в Луцьку й вони зникли  (офіційний сайт ВК «Континіум-Волинь-Університет»)

«Хімік» – «Керкінітіда » – 3:0, 3:0

Для першого весняного матчу Сергій Голота вибрав варіант складу з двома номінальними діагональними: Ольга Савенчук опинилася в «четвірці», а Марина Захожа у звичній «двійці», і своїм виходом у «старті» відзначила невеликий ювілей – 50 зіграних матчів за «Хімік», підкреслює офіційний сайт ВК «Хімік».

Почали могутньо – 3:0. Почин зробила Ірина Трушкіна, вколотив «цвях» у майданчик суперника. «Керкінітіда» підібралася – 3:2. Але зусиллями тієї ж Трушкіної «Хімік» повернув собі стартову перевагу – 6:3, а після промаху Людмили Постовойтенко команди пішли на першу перерву з таким же подвійним відривом – 8:4. Далі Катерина Кальченко «зачохлила» суперницю (11:5) і майже відразу на її ж подачі «Хімік» довів перевагу до значної – 14:6. Надія Кодола завершила довгу атаку накатом, і відрив знову подвоївся – 16:8. Після серії подач Олени Новгородченко «Хімік» забезпечив собі вирішальний відрив – 20:8, а «захлопнула» партію та, хто і відкрила Ірина Трушкіна – цього разу ейсом. 25:10.

Легкі перші партії часто обертаються проблемами у другому сеті і зазвичай це пов’язано з настроєм. «Підлив масла у вогонь» впевнений старт – 2:0, 5:2. Тут виникли складнощі із зніманням, ніяк не могли обіграти кримський блок волейболістки «Хіміка» (5:5) – довелося Сергію Голотову взяти тайм-аут і пояснити, що до чого. «Керкинітіді» навіть вдалося вийти вперед – 6:5. Ненадовго. Катерина Кальченко реалізувала перехідний, позначивши мінімальну перевагу своєї команди – 8:7. Далі все начебто за сценарієм «Хіміка» – 17:11. Але знайшла южненський коса на кримський камінь – ніяк не могли знятися підопічні Сергія Голотова на подачі Катерини Трепаліної. 17:15. Знялися. А тут в залі і, як виявилося в Южному взагалі, згасло світло. Невелика пауза. Через кілька хвилин гра продовжилася – під диктовку «Хіміка». Кінцівка за господарками майданчика. Надія Кодола «запалила» лінію атакою з «четвірки» і завершила партію. 25:20.

Не все гладко було і в третій партії, хоча стартував «Хімік» більш ніж впевнено – 8:1. Але після другої перерви кримська команда створила інтригу. Не без «допомоги» гравців «Хіміка». Сергію Голотову довелося навіть поміняти зв’язуючу – замість Тетяни Хилюк, яка вийшла на майданчик на фінішному відрізку другої партії, у гру повернулася Олена Новгородченко. Інтрига в несподіванку не переросла – 25:18. «Хімік» поклав ще три очки в скарбничку.

Ольга САВЕНЧУК, гравець «Хіміка»:

– Гра не була для нас легкою – у нас легких ігор не буває. А показала вона, що нам ще багато над чим треба працювати.

– Над чим зокрема?

– Над прийомом, захистом.

– Здалося, що після легкої першої партії команда трохи розслабилася …

– Можливо. Не очікували, що так легко складеться гра, так як «Керкінітіда» незручна для нас команда, грають багато комбінацій. Мабуть, щось не заладилося у них. Трохи вибило виключення світла в залі, так як під час пауз остигаєш.

Налаштовувалися, що буде боротьба, не щільно, звичайно, але все-таки, адже суперник відомий хорошою грою в захисті.

– Як Вам грати в незвичному амплуа доігровщіка?

– Ви знаєте, мені подобається. Я отримую задоволення від гри на цій позиції, я весь матч перебуваю на майданчику, і ліберо мене не змінює.

– І напевно при цьому зростає універсалізм?

– Сподіваюся, що так.

– Який настрій на другий матч?

– Як і на перший – хороший. Боротися – віддавати нікому нічого не збираємося.

Людмила ЦОЛІНА, гравець «Керкинітіди»:

– Які враження залишив матч?

– Звичайно, розчарування. Ми не показали свою гру. Так, ми не в оптимальному стані зараз, але все одно могли краще зіграти. Тому, звичайно засмучені.

– З чим пов’язуєте невдалу гру, особливо в першій партії?

– Складно сказати. Начебто налаштовуємося, хочемо, прагнемо, але не виходить.

– Тим не менш, у другій і третій партіях «Керкінітіда» показала, що може грати …- Звичайно, ми можемо грати. Але перед туром кілька людей боліло, встигли провести лише кілька спільних тренувань, і це відбилося на грі.

– Обіцяєте «Хіміку» боротьбу у другому матчі?

– Так, ми налаштовуємося.

І дійсно у другому матчі гра була набагато цікавіше, ніж в першому. Кримська команда спробувала дати бій чемпіонкам України. Наставник же «Хіміка» продовжив експериментувати зі складом з прицілом вже до майбутніх битв. У другому матчі в складі команди відбулися два концептуальних зміни – вийшли зв’язуюча  Тетяна Хилюк та центральна блокуюча Юлія Шелухіна. Що стосується розвитку подій, то всі відразу пройшло второваною напередодні доріжці – 5:1. Леонід Хричов взяв тайм-аут і замінив свою провідну нападник – замість дослідної Людмили Постовойтенко вийшла юна Анастасія Чернуха і, треба сказати, досить успішно справлялася зі своїми обов’язками. А ось Тетяну Хилюк Сергій Голотов замінив вже за рахунку 7:4. До другого перерви – 16:8 на користь «Хіміка». Далі – 18:8 і, здавалося, справа йде до розгрому, як і у стартовій партії першого матчу. Але серія помилок «Хіміка» дозволила кримській команді скоротити відрив до шести очок (22:16), а Сергію Голотову стала сигналом до тайм-ауту. Більше суперник очок у цій партії не набирав. Останні два бали заробила Ольга Савенчук – її подачу кримські волейболістки прийняти не змогли. 25:16.

Перше очко у другому сеті «Керкінітіда» зуміла набрати, коли у «Хіміка» вже було шість. Відзначимо, що у другий день підопічні Леоніда Хричева в ряді епізодів демонстрували свою фірмовий захист. Втім, і южненські волейболістки не відставали в цьому елементі. Часом гра виглядала ефектно. На жаль, красивий рахунок на табло (6:0) з часом змінився на не презентабельний для «Хіміка» – 8:6. Виною тому помилки команди, за які суперниці досить часто карали. Таку картину ми спостерігали і в подальшому, тому відрив «Хіміка» коливався, як наприклад, в середині партії від «+6» до «+2» (16:10-17:15). Втім, в кінцівці чемпіонки України вольностей собі не дозволили, знизивши відсоток браку до мінімуму. Переможну крапку красивою укороченою подачею в третю зону поставила Юлія Шелухіна. 25:19.У третій партії продовжив грати рівно настільки, щоб одержати спокійну перемогу. «Керкінітіда» «огризалася», але не більше того. Довгий час команди йшли нарівні – 7:7, 9:9, 13:12, але завершилося в підсумку впевненою перемогою «Хіміка» – 25:17.

6 очок з 6-ти без програних партій. Що і потрібно було довести.

Сергій ГОЛОТОВ, головний тренер ВК «Хімік»:

– У нас теж були проблеми схожі з суперником. На жаль, ці речі не можна передбачити. Що стосується власне гри, то, що я хотів побачити від своєї команди, я не побачив. Не кращим чином зіграла наша ліберо Аліна Степанчук. Сподіватимемось, що до вирішальних матчів вона знайде упевненість. Мати такий підбір гравців, і не мати при цьому прийому – з таким я ще не стикався. Хотілося б його бачити його на більш високому рівні.

– Як пройде підготовка до матчів «Сєвєродончанка», які мають відбутися вже в п’ятницю-суботу?

– Підготовка вже почалася. Матчі з «Керкінітідою» – підготовчий етап до ігор з сєверодонецькою командою. Півдня команда відпочине, і вже у вівторок приступить до безпосередньої підготовки. Ми достатньо відпочивали і лікувалися до цих матчів, пора входити в робоче русло.

Леонід ХРИЧОВ, головний тренер «Керкінітіди»:

– Наше завдання в цих матчах була відновити людей – перехворіли чотири гравці основного складу – щоб вони були готові до матчу другого четвірки. Тому були і деякі експериментальні речі.Звичайно, хотілося виграти одну-дві партії за два дні. Але хотілося, не значить, вийшло. Ми виступили трохи гірше, ніж я очікував. Багато волейболістки грали після хвороби, зокрема перші темпи, а наша команда – команда першого темпу, так як близько 50% очок ми виграємо саме за рахунок таких атак. Ані вчора, ані сьогодні першого темпу не було.

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» – «Кряж-Медуніверситет»  – 3:0, 3:0

У першому колі в п’ятому турі «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ», виступаючи в гостях, двічі обіграла вінницький «Кряж-Медуніверситет» з рахунком 3:1. І ось нове побачення. Гості, ймовірно, вийшли на майданчик з метою взяти реванш, тим більше, що ряди команди поповнила відома за виступами за «Круг» і «Сєвєродончанку» чорношкіра українка Марта Мулна, розповідає сайт «Вся власть».

Перші два очки в першій партії виграли волейболістки з Вінниці. «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» зусиллями Катерини Дудникової та Лідії Лучко не тільки дістала суперника, але і вийшла вперед 3:2. Після рахунку 4:4 запоріжанки повністю захопили ініціативу в свої руки, взяли при одній розстановку п’ять розіграшів поспіль. За рахунку 18:9 головний тренер «Орбіти-ЗТМК-ЗНУ» Ігор Філіштинський зняв з майданчика Поліну Лютикову і замість неї випустив Світлану Шаповалову, яка давно вже не з’являлася на майданчику. Трохи пізніше замість капітана команди Катерини Росік вийшла Ольга Угленко. Запас міцності в партії був настільки великий, що довести її до перемоги не склало труднощів. У другій партії волейболістки «Кряжа» упиралися до рахунку 9:9. Частину, що залишилася партії «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» виграли з рахунком 16:5.В останній партії гра йшла в одну хвіртку – 3:1, 9:2. Потім запоріжанки трохи пригальмували, дозволивши суперницям відіграти кілька м’ячів (11:7). Ну, а далі, все стало на свої місця. Крапку в матчі поставила Угленко, обхитрила вінницький блок.

Другий матч. Перша партія. На табло 0:4. Ігор Філіштінскій бере тайм-аут, після якого гра «Орбіти-ЗТМК-ЗНУ» кардинально змінилася. Спочатку очко приносить Дуднікова, а потім ейс у виконанні Лютикової. П’яте очко «Кряжу» принесла Дуднікова, яка потрапила в трос. Швидко реабілітувалася і взяла очко, трохи пізніше ейс у її виконанні, і вже 5:5. Здалося, що гості налаштувалися на боротьбу. Так і було до рахунку 13:13, але потім вони стали допускати помилки. Запоріжанки кілька разів успішно поставили блок, а в атаці не було порятунку від ударів Росік, Дуднікова та Лютикова. Вдало атакувала першим темпом Лучко. Завершили партію з комфортною перевагою. Друга партія більше була схожа на розгром. «Кряж» перше очко взяв за рахунку 5:0 на користь «Орбіти-ЗТМК-ЗНУ». Потім 9:2, 11:3, 16:6. Легко і невимушено запоріжанки довели партію до перемоги. У третьому сеті зав’язалася було завзята боротьба. 1:2, 6:5, 9:8, 13:11. І тільки після цього вінничанки змирилися з поразкою.

Команди провели ігри в таких складах: «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» (старт) – Дудникова, Лучко, Росік, Антоненко, Лютикова, Скрипак, літеро – Дерюгіна та Козловська. «Кряж-Медуніверситет» (старт): Рогаль, Фролова, Якушева, Мулна, Андрєєва, Мельник, ліберо – Таранюк та Шедова.

Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ, головний тренер «Орбіти-ЗТМК-ЗНУ»:

– Намагалися ігри проти аутсайдера провести пильно. Я і дівчаток попереджав, що особливих орденів не заробимо, а вляпатися, грубо кажучи, можна. Є моменти, які залишають бажати кращого. Але, ми вчимося і цього не соромимося. Є елементи, які у нас ще не на належному рівні. Якщо добре десь блокуємо, то фактор культури обробки м’яча, першої атаки, доведення бажає кращого. Десь є моменти поліпшення подачі. І знову, ж, на рівні цього супротивника, який нам сьогодні протистояв. Знову, ж, не ображаючи їх. В цілому, я задоволений, що люди були мотивовані і результат шести партій без програшу.

Лідія ЛУЧКО, гравець «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»:

– Зараз можна говорити, що «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» на ходу. Ми показуємо гідну гру. Дівчата хочуть грати, і ми можемо грати. Тренер нас націлює тільки на перемогу. Іншого бути не може. Не можна недооцінювати команду, яка б вона не була. Звичайно, це не лідери чемпіонату. Але ми грали. Нам в залік плюс, а їм – мінус. Безумовно, ми будемо боротися у фінальних іграх четвірки за медалі чемпіонату (сайт «Вся власть»).

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ»  – «Сєвєродончанка» – 0:3, 0:3

Лише в одній з шести партій була напружена кінцівка – у другій партій першого матчу, але й це відбулося завдяки сєверодонецькій команді, яка вела 20:12, але потім розтринькала перевагу. Для фіналісток цьогорічного Кубку ці матчі стали доброю обкаткою перед перенесеними іграми 10-го туру із «Хіміком», які відбудуться 15-16 березня в Южному.