У грі нервів – сильніші львів’яни

Другу перемогу у перехідному турнірі чемпіонату УБЛ святкувала львівська «Політехніка-Галичина». Команда Валентина Вороніна у напруженому поєдинку вирвала перемогу у дніпропетровського «Дніпра» -76:73.

Уже з перших хвилин дебютної чверті гри «політехи» вказали усім, хто є господарем на майданчику. Влучні кидки Володимира Гуртового, Йована Копрівци, Гедімінаса Навіцкаса та Олександра Кудрявцева зробили перевагу львів’ян – 9:0. Утім, від такого початку «Дніпро» зумів оговтатися.

Завдяки вдалій грі Дарнела Лазаре (10 очок у першій чверті гри) гості зуміли не те, що вирівняти становище у рахунку, а й повести у ньому – 18:19. Другий період матчу пройшов на так званих «гойдалках»: вперед виходила як і одна, так і інша команда. Однак влучнішими до перерви були львів’яни. Саме вони пішли на відпочинок, ведучи у рахунку 41:40.

Як і прогнозувалося, основні баталії на майданчику розгорнулися після перерви. Як і початок першого періоду, так і третя 10-хвилинка була за зльвів’янами. Підопічні Валеннтина Вороніна додали у швидкостях, зіграли краще в захисті і нападі, і як підсумок, суттєво полегшили собі завдання святкувати перемогу у матчі. Перед останнім ігровим відрізком перевага господарів сягала дев’яти очок – 63:54.

Утім, «Дніпро» – не та команда, яка опустить руки і змириться з поразкою. Це і підтвердила остання 10-хвилинка, у якій команда Боба Доневальда була близька до того, аби перевести гру в овертайм. «Двієчка» від Дейвіна Гріна скоротила перевагу львів’ян до п’яти очок (71:66) і заставила втрутитися в гру наставника львів’ян Валентина Вороніна.

Після тайм-ауту Вороніна «політехи» знову пішли у відрив і разом з ними активізувалися глядачі на трибунах палацу спорту «Галичина». Що творилося після влучного кидка Гедімінаса Навіцкаса, словами описати важко. Вболівальники «політехів» уже святкували перемогу своєї команди, однак, як виявилося згодом, робили це трішки передчасно.

Тактика “дніпрян” вимушеного фолу наприкінці гри дещо себе оправдала, адже Грін скоротив розрив у рахунку до трьох очок – 76:73. Міг американець перевести гру в овертайм, однак на останній секунді гри після помилки Володимира Гуртового схибив з центра майданчика. Часу щось змінити в підопічних Доневальда уже не було…

БК «Політехніка-Галичина» – БК «Дніпро» – 76:73 (18:19, 23:21, 22:14, 13:19)

9 квітня. Львів. Палац спорту «Галичина»
Арбітри: О. Винокуров, І. Калугін, І. Кравченко

БК «Політехніка-Галичина»: Гуртовий (12), Зубрицький (8), Копрівіца (9), Навіцкас (10), Кудрявцев (17) , Хендерсон (7), Аннєков (0), Кузнецов (5), Пустогвар (8).
Головний тренер: Валентин Воронін
БК «Дніпро»: Грін (17), Корнієнко (4), Панченко (9), Беверлі (15), Лазаре (15), Вільховецький (4), Шевченко (0), Іванов (0), Хижняк (9)