Хемілтон виграв поул на Гран-прі Іспанії

Льюїс Хемілтон завоював поул в напруженій боротьбі на Гран Прі Іспанії, обійшовши Себастьяна Феттеля з Ferrari всього на 0,051 секунди, а також свого напарника Валттері Боттас.

У першому сегменті все гонщики, щоб уникнути ризиків, виїхали на гумі Soft. З огляду на те, що Феттелю поміняли двигун буквально перед початком кваліфікації, німець вирішив виїхати на другу спробу, незважаючи на другий результат – щоб краще зрозуміти роботу нового мотора і переконатися у відсутності технічних проблем, оскільки команда в певний момент навіть попросила його перервати спробу і повернутися в бокси.

Перший сегмент підніс неприємні сюрпризи для Маркуса Ерікссона, Джолиона Палмера, Ленса Стролла, Стоффела Вандорна і Данила Квята – ніхто з цих гонщиків не зміг прорватися далі, при цьому росіянин несподівано зайняв останній рядок.

Ромен Грожан теж проїхав не зовсім гладко і допустив помилку на останньому секторі, в результаті чого його розвернуло, однак француз зумів повернутися без проблем на трасу.

Варто відзначити, що Фернандо Алонсо на 12-му місці в першому сегменті програв Кевіну Магнуссену на десятому трохи менше 0,1 секунди.

У другому сегменті ситуація серед лідерів мало змінилася: все так же Mercedes і Ferrari врівень задавали темп – лише Кімі Райкконен поступився 0,411 секунди Льюїсу Хемілтону на першому місці, але головним сюрпризом став Фернандо Алонсо, який зумів пройти в третій сегмент кваліфікації, позбавивши шансу поборотися за високі стартові позиції Кевін Магнуссен, Карлоса Сайнса, Ніко Хюлькенберга, Ромена Грожана і Паскаля Верляйна. Але це був ще не головний сюрприз від іспанця …

Крім трьох лідерів командного заліку і Алонсо в третій сегмент пробилися Естебан Вікон і Серхіо Перес з Force India, а також Феліпе Масса з Williams.

У першій серії швидких кіл третій частині кваліфікації Хемілтон і Боттас випередили Райкконена і Феттеля, а Ферстаппен виявився майже на півсекунди швидше Ріккардо. Решта вирішили відразу не виїжджати і дати собі тільки по одній спробі. І першим позначив старт фіналу Фернандо Алонсо.

Лідери теж довго не затримувалися в боксах, і першим час показав Валттері Боттас – 1.19,373, однак протримався воно недовго – спочатку його випередив Хемілтон, а потім і Феттель, який поступився Льюїсу всього 0,051 секунди. Кімі Райкконен не зміг витримати напруги і знову трохи здав до фіналу кваліфікації, проте його відставання від британця склало всього 0,290 секунди.

Ріккардо в цей раз не зміг знайти заповітні секунди в кваліфікації, і його відставання від напарника так і залишилося в районі півсекунди, а Алонсо продовжив тим часом влаштовувати сенсації – іспанець обійшов Переса, Масу і Окона і завоював гранично високе сьоме місце. Що ж, зараз навіть такий результат є для дворазового чемпіона досягненням …

Купить запчасти к рулевому управлению вы сможете на steering.com.ua. Здесь большой выбор деталей.