Шість найбільших валідольних матчів Шахтаря в єврокубках

Шесть самых валидольных матчей Шахтера в еврокубках

SPORTARENA.com

Після матчу із загребським “Динамо” в Лізі чемпіонів Sport Arena – про найбільш пам’ятних поєдинках “Шахтаря” в єврокубках.

Богдан Грыщук

Славія – Шахтар – 0:2

Кваліфікація Ліги чемпіонів-2000/2001. Матч-відповідь

Гірники програли домашній матч – 0:1, і в протистоянні зі Славією їх шанси котирувалися не надто високо. В принципі, і так було аж до 90-ї хвилини матчу в Празі, поки Андрій Воробей точним ударом перевів гру в овертайм, а потім Сергій Ателькін подарував Шахтарю перший в історії груповий етап Ліги чемпіонів.

Шахтар – Севілья – 2:3

Кубок УЄФА – 2006/2007. 1/8 фіналу. Матч-відповідь

Можливо, найбільш пам’ятний для уболівальників Гірників. Шахтар втратив перемогу у першому матчі, пропустивши на 88-й хвилині з пенальті (2:2), а в Донецьку зупинився в півкроку від виходу в наступний раунд.

Був пам’ятний «удар Скорпіона» від Матузалема, а коли Елано на 83-й хвилині зробив рахунок 2:1 на користь господарів, здавалося, що підопічні Луческу свого не упустять. Але на останніх секундах основного часу матчу прийшов у штрафну Шахтаря воротар Севільї Андрес Палоп ударом головою зрівняв рахунок, а наприкінці першого екстратайму Чевантон, як з’ясувалося, приніс Севільї путівку в чвертьфінал.

Шахтар – Зальцбург – 3:1

Ліга чемпіонів-2007/2008. Кваліфікаційний раунд. Матч-відповідь

Мінімально поступившись в Австрії, Шахтар до 87-ї хвилини матчу залишався без групового етапу Ліги чемпіонів. У Донецьку команди швидко обмінялися голами (Майєр Лукареллі), на 79-й – Гірників з пенальті вивів вперед Кастільо, а вирішальний гол Брандао забив за три хвилини до закінчення основного часу матчу.

Тоттенхем – Шахтар – 1:1

Кубок УЄФА-2008/2009. 1/16 фіналу. Матч-відповідь

У першому поєдинку Шахтар здобув досить комфортну за рахунком перемогу – 2:0, але в Лондоні пропустив у дебюті другого тайму від дос Сантоса і змусив похвилюватися вболівальників. Але всі питання про переможця протистояння за чотири хвилини до закінчення основного часу зняв Фернандіньо. Чим закінчився цей єврокубковий похід для Шахтаря нагадувати зайве.

Шахтар – Порту – 2:2

Ліга чемпіонів-2014/2015. Груповий етап

У першому турі ЛЧ Гірники зуміли повезти нульову нічию з Більбао, а Порту вдома розгромив БАТЕ – 6:0. На Арені Львів всі найцікавіші події розгорнулися у другій половині зустрічі. Спочатку Шахтар вийшов вперед після точного удару Тейшейри, а за п’ять хвилин до закінчення основного часу перевагу господарів подвоїв Андріано. Але у Порту був Мартінес. На 89-й хвилині колумбієць з пенальті скоротив відставання в рахунку, а 4-й компенсованій – забив другий м’яч, не дозволивши Шахтаря відсвяткувати першу перемогу в цій Лізі чемпіонів.

Хоффенхайм – Шахтар – 2:3

Ліга чемпіонів-2018/2019. Груповий етап

Перед матчем з німецьким клубом за два тури до закінчення групового етапу Гірники таблицю замикали квартету F, відстаючи від Хоффенхайма на один бал, від Ліона – на чотири, і від Манчестер Сіті – на сім. За великим рахунком, від результату цього поєдинку залежала подальша доля донецького клубу в єврокубках цього сезону.

Сам же матч був схожий на гойдалки. Гірники завдяки голам Ісмаїлі і Тайсона протягом хвилини швидко забезпечили собі комфортну перевагу, але ще до перерви його розгубили (Крамарич, Зубер). Три очки і перевага в боротьбі за третє місце в групі Шахтарю вже в компенсований арбітром час приніс Тайсон.