«Карпати» на своєму полі не змогли обіграти «Іллічівець» Фото

У матчі 15-го туру чемпіонату України з футболу серед клубів Прем’єр-ліги львівські «Карпати» на домашній арені не змогли взяти гору над маріупольським «Іллічівцем», який програв поспіль п’ять попередніх поєдинків. Фінальний свисток арбітра зафіксував нічийний рахунок – 2:2. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу. У матчі 15-го туру чемпіонату України з футболу серед клубів Прем’єр-ліги львівські «Карпати» на домашній арені не змогли взяти гору над маріупольським «Іллічівцем», який програв поспіль п’ять попередніх поєдинків. Фінальний свисток арбітра зафіксував нічийний рахунок – 2:2. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Перед грою в перемозі «Карпат», окрім звісно гравців і вболівальників «Іллічівця», навряд чи хтось сумнівався. Адже після повернення в елітний дивізіон львів’яни зіграли з маріупольцями чотири матчі і в усіх перемогли із сумарним рахунком 9:2. До того ж підопічні Іллі Близнюка загалом непогано пройшовши стартову чверть дистанції чемпіонату (у восьми іграх набрали 13 очок), в останніх п’яти поєдинках не змогли поповнити свій турнірний доробок жодним пунктом: п’ять поразок при просто таки жахливій грі в обороні – пропустили 14 м’ячів, забивши при цьому 4. Натомість «Карпати» в двох останніх іграх у гостях зуміли відстояти нічию з «Динамо» (1:1) та вирвати перемогу у «Кривбаса» (2:1). Тож практично всі вболівальники команди господарів перед грою задавалися лише одним питанням – з яким рахунком їхні улюбленці обіграють гостей з Маріуполя.

Хоча минулий матч «Карпати» виграли, їхній керманич Олег Кононов порушив неписане футбольне правило, що переможний склад не міняють. У порівнянні з грою в Кривому Розі, в центрі оборони замість Івана Мілошевіча вийшов Євген Тарасенко. Ігор Худоб’як з позиції правого крайнього перейшов у лінію півзахисту, а разом з Сергієм Кузнецовим наступ на флангах вели Денис Кожанов і Сергій Зеньов – справа і зліва відповідно.

Гра розпочалася за сценарієм, який передбачали практично всі. «Карпати» зі стартовим свистком арбітра перейшли на половину поля гостей, а «Іллічівець» одразу дав зрозуміти, що головне для нього – безпека власних воріт, які захищав екс-кіпер львів’ян Всеволод Романенко.

Тим не менше, перший удар по воротах суперника нанесли маріупольці: на 4-й хвилині капітан гостей Вадим Мельник отримав м’яча на лінії карного і пробив, але Андрій Тлумак у рамці обрав правильну позицію і впевнено оволодів круглим. Карпатівці з відповіддю не забарилися. За три хвилини новоспечений батько Артем Федецький намагався застати зненацька Всеволода Романенка, але після його удару з-за меж карного м’яч рикошетом від оборонця пішов на кутовий. Денис Кожанов корнер виконав на ближню стійку, де Євген Тарасенко намагався в стрибку переправити бальон у сітку, але той пройшов поряд зі стійкою.

Ще одну чудову нагоду відкрити рахунок центральний захисник «зелено-білих» мав на 14-й хвилині. Причому асистентом знову був Денис Кожанов. 9-й номер господарів подав верхом зі штрафного від лівої бровки в район 11-метрової позначки і Тарасенко-старший, стоячи спиною до воріт, головою намагався переправити круглого у дальню «шістку» – і знову шкіряна куля пройшла поряд зі стійкою.

Вболівальники «Карпат» чудово пам’ятають, як в попередньому домашньому матчі із запорізьким «Металургом» Денис Кожанов забив красень-гол зі штрафного. З цієї ж точки він виконував штрафний і сьогодні на 19-й хвилині. Цього разу не вийшло – м’яч пройшов вище воріт.

Загалом «Карпати» в першій половині першого тайму діяли не надто настирливо в атаці. Більше того, складалося враження, що вони розраховують виключно на свій більш високий клас і сподіваються, що м’яч рано чи пізно, але обов’язково опиниться в сітці. Зрештою так воно і сталося – на 20-й хвилині карпатівці організували гол… у власні ворота.

Олег Голодюк в центрі поля, як то кажуть, на рівному місці втратив м’яч. Круглим заволодів Костянтин Ярошенко і миттєво віддав його на Вадима Мельника, який увірвався в карний і технічно підсік бальон над Андрієм Тлумаком, який кинувся йому в ноги – 0:1.

Пропуствиши такий прикрий гол, який майже всі сприйняли, як непорозуміння, карпатівці миттєво кинулися відігруватися і вже за хвилину мали чудову нагоду відновити рівновагу в рахунку. Денис Кожанов на підступах до карного обіграв двох захисників, увійшов в штрафний і пробив низом, але удар вийшов відверто несильним і до того ж прямо в руки воротарю. Атакували «Карпати» й у наступні 15 хвилин, але до по-справжньому небезпечних ситуацій у володіннях Всеволода Романенка справа не доходила. Діям підопічних Олега Кононова бракувало неординарних дій. Таких, якими вони відзначилися на 39-й хвилині. Причому зробили це двічі упродовж 60-ти секунд.

Спочатку Олег Голодюк, обігруючи захисника у карному, опинився на газоні. Практично ніхто не сумнівався, що зараз арбітр матчу Віктор Швецов з Одеси вкаже на точку. І справді, суддя дав свисток, але після нього не господарі били пенальті, а Олег Голодюк побачив перед собою жовту картку. Рішення спірне і без відеоповтору стверджувати, чи помилився арбітр, сказати важко.

Однак у фіналі вже наступної атаки «зелено-білих» Віктор Швецов вже не вагався з призначенням 11-метрового у ворота гостей. «Карпати» розіграли в центрі багатоходівку і Ігор Худоб’як кинув у прорив по лівому флангу Ігоря Ощипка. Лівий захисник стрімко увірвався в карний і на високій швидкості спробував обійти Івана Кривошеєнка. Останній не придумав нічого кращого, як зупинити карпатівця з порушенням правил.

Виконувати вирок арбітра взявся Артем Федецький, хоча першим м’яч у руки взяв Сергій Кузнецов. З точки молодий батько пробив не сильно і прямолінійно – низом посередині між кіпером і лівою стійкою воріт. Тож Всеволоду Романенку не складало великих труднощій впоратися з ударом. Однак зафіксувати м’яч йому не вдалося, а партнери, склалося враження, явно не очікували такого розвитку подій, тож першим на добиванні був Федецький, який встиг першим на добивання і з чотирьох метрів щосили вгатив бальон у сітку – 1:1.

Окрилені успіхом, «Карпати» прагнули вийти вперед ще до перерви. І на останній хвилині першого тайму вони були близькими до цього. Після навісу з правого флангу у виконанні Артема Федецького, Денис Кожанов головою метрів з десяти намагався переправити м’яч у ближній нижній кут – забракло якихось півметра.

Як і в першому, в другому таймі першими по воротах суперника пробили гравці команди гостей. Іван Кривошеєнко пробив низом з лінії карного і Андрій Тлумак лише з другої спроби накрив м’яча. Після цього територіальна перевага була на боці карпатівців, але нічого путнього в передній лінії їм створити не вдавалося.

Тим несподіванішим став гол, який «зелено-білі» організували на 58-й хвилині. Після передачі верхом з лівого флангу в район 11-метрової позначки боротьбу на другому поверсі з двома центральними захисниками «Іллічівця» виграв центрфорвард «Карпат» Сергій Кузнецов. Він переадресував м’яча на дальню стійку, де всіма забути Сергій Зеньов ударом головою не залишив Всеволоду Романенку жодних шансів. Гол!

І тут знову в епіцентрі подій опинився арбітр Віктор Швецов. Одесит взяття воріт відмінив – на його думку Сергій Кузнецов порушив правила. Щоправда для всіх так і залишилося загадкою – в чому був кримінал зі сторони 79-го номера галичан. Звісно, такі рішення аж ніяк не додають оптимізму гравцям. Але карпатівці вкотре довели, що суддівські помилки їх не вибивають з колії.

Вдало увійшов у гру Сандро Гурулі, який на 66-й хвилині замінив Олега Голодюка і тут же дальнім ударом ледь не вивів «Карпати» вперед – Всеволод Романенко з під поперечки перевів м’яч на кутовий. Забити самому грузину не судилося, але саме він став асистентом, коли господарі вдруге змусили гостей розпочати з центра поля. На 73-й хвилині після передачі з правого флангу у виконанні Сандро Гурулі Денис Кожанов в дотик елегантно переправив м’яча у дальній від себе кут воріт у протихід кіперу, який почав маневр до ближньої стійки – 2:1.

Проте попереду «Карпати» були недовго. Схоже, наша команда з одного боку надто довго тішилася забитому голу, а з іншого – зарано повірила, що гру зроблено. Все це призвело до того, що практично тут же гості провели масовану атаку і після передачі низом з лівого флангу в район 11-метрової позначки Адріан Пуканич в дотик пробив повз Андрія Тлумака – 2:2.

В цей момент пригадався розвиток подій матчу в Одесі, коли щойно Артем Федецький відкрив рахунок, як «Карпати» пропустили і гра закінчилася внічию – 1:1.

На жаль, втратили «зелено-білі» очки й цього разу. Хоча мали дві чудові нагоди для того, аби таки вирвати перемогу. На 80-й хвилині

Сандро Гурулі технічно підсік м’яча на Сергія Кузнецова і той фактично опинився один проти Всеволода Романенка. Форвард пробивав з гострого кута у дальню «шістку», але кіпер зачепив бальон і той пройшов повз стійку. Цікаво, що з незрозумілих причин арбітр замість кутового призначив удар від воріт. А за дві хвилини до закінчення основного часу «Карпати» провели ще одну масовану атаку: Ігор Ощипко виконав простріл – кілька рикошетів і хтось з оборонців гостей завдав удару головою по своїх воротах – Всеволод Романенко з під поперечки у карколомному стрибку перевів круглого на кутовий.

До основного часу арбітр додав чотири хвилини, але вони запам’яталися не футболом, а інцидентом, який трапився на расистському підгрунті між опорниками обох команд – темношкірим карпатівцем Сасоном Годвіним та екс-карпатівцем, а нині гравцем «Іллічівця» білорусом Павлом Кірильчиком. В результаті обидва побачили перед собою жовту картку, але для Самсона вона була другою в матчі і він автоматично залишив поле. Проте щойно пролунав фінальний свисток, як Самсон Годвін вибіг на поле і намагався продовжити чоловічу розмову з своїм колишнім партнером. Добре, що гравці «Карпат» встигли зупинити свого опорника, а то ще невідомо, чим би все закінчилося.

Довідка.

«Карпати» (Львів) – «Іллічівець» (Маріуполь) – 2:2 (1:1). 28 листопада. Львів. Стадіон «Україна». Хмарно, невеликі опади, температура повітря +8°С.

Судді: Віктор Швецов (Одеса), Сергій Соботюк, Олександр Якименко (обидва – Київ)

«Карпати»: Тлумак, Ощипко, Тубіч, Федецький, Є.Тарасенко, Годвін, Кожанов, Худоб’як (Ткачук 80), Голодюк (Гурулі 66), Кузнецов, Зеньов (Батіста 58)

Головний тренер: Олег Кононов

«Іллічівець»: Романенко, Самусіовас, Мельник, Чучман, Микицей, Пуканич, Кашевський, Тищенко, Шмаков (Гай 60, Кiрильчик 70), Кривошеєнко, Ярошенко (Касьян 90)

Головний тренер: Ілля Близнюк

Голи: Федецький 40, Кожанов 73 – Мельник 25, Пуканич 76

Нереалізований пенальті: Федецький 40

Попередження: Голодюк 39, Кожанов 72, Годвін 90+3 – Микицей 78, Кірильчик 90

Вилучення: Годвін 90+3 (друге попередження)