Вихованець львівської школи боротьби Василь Федоришин – бронзовий медаліст чемпіонату світу

На чемпіонаті світу з вільної боротьби серед чоловіків у містечку Хернінг в Данії у другий день змагань українські атлети вибороли дві бронзові медалі. Приємно, що зійшов на подіум і срібний призер олімпійського турніру Пекіну-2008, вихованець львівського училища фізичної культури Василь Федоришин. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу. На чемпіонаті світу з вільної боротьби серед чоловіків у містечку Хернінг в Данії у другий день змагань українські атлети вибороли дві бронзові медалі. Приємно, що зійшов на подіум і срібний призер олімпійського турніру Пекіну-2008, вихованець львівського училища фізичної культури Василь Федоришин. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Другий день чемпіонату світу розпочався для збірної України з неприємностей. Василь Тисминецький, який виступає у вазі до 120 кг, довго на килимі не затримався. Наш суперважковаговик програв у першому ж раунді турніру і посів лише 22-е місце. А його кривдником став казах Марід Муталімов, який не дозволив Василеві за два періоди набрати бодай один пункт – 0:3.

За Тисминецького та решту партнерів, які невдало відборолися у перший день чемпіонату, реабілітувалися екс-чемпіон світу Ібрагім Алдатов та багаторазовий чемпіон Європи, срібний призер Олімпіади-2008 Василь Федоришин, які боролися відповідно у вагових категоріях до 84 кг та 60 кг.

Обоє наших атлетів до бронзової сходинки п’єдесталу пошани у Хернінгу йшли практично однаковим шляхом. На шляху до півфіналу і Алдатов, і Федоришин отримали по три перемоги поспіль. Перед першим послідовно не встояли кореєць Лі Джей-Санг Корея (3:0), Сєргєй Колєсніков з Ізраїля (3:0) та кубинець Райнеріз Сала Перес (3:1). А Василь взяв гору над іспанцем Августіном Санчесом (3:0), канадцем Файедом Азербайжані (3:1) і Жосуланом Мухтарбекюлі з Казахстану (3:0).

Переможну ходу Алдатова і Федоришина лише у півфіналі зупинили відповідно Зоурбек Зохієв з Узбекистану та бронзовий призер Пекіну-2008 росіянин Бєсік Кудухов. Причому в обох сутичках українці поступилися з однаковим рахунком – по 1:3. додамо, що в підсумку саме Зохієв та Кудухов і стали новоспеченими чемпіонами світу.

Проте півфінальні невдачі не зламали медального настрою Ібрагіма і Василя. У «бронзових» сутичках вони впевнено здолали опір відповідно Юсупа Абдосаломова з Таджикистану та іранця Сайеда Мохаммаді. Цікаво, що й цього разу в обох поєдинках було зафіксовано однаковий результат – по 3:0.