Огляд третього ігрового дня на чемпіонаті світу в Дивізіоні 1В

Вчора, 1 травня, в Талліні відбувся третій ігровий день чемпіонату світу в Дивізіоні 1В, а рамках якого українці розгромили Нідерланди і здобули першу перемогу на турнірі, Румунія сенсаційно обіграла фаворита, а Естонія вперше поступилася в основний час.

Нідерланди – Україна 1:8 (0:1, 1:4, 0:3)

У найважливішому з точки зору боротьби за виживання матчі українці зі стартового вкидання заволоділи ініціативою і дуже рідко випускали голландців з їх зони. Але, на жаль, «синьо-жовтим» ніяк не вдавалося забити. Гол стався, коли здавалося, що на перерву команди підуть з рахунком 0:0. Капітан збірної України Андрій Міхнов привіз шайбу до воріт Томіслава Хреля і відправив її в ціль рикошетом від коника голландського захисника – 1:0 на нашу користь.

Ближче до середини другого періоду Нідерланди заробили свою єдину в матчі більшість. Арбітр практично відразу ж повинен був видаляти і одного з гравців нашого суперника, який своєю ключкою розбив обличчя Ігорю Мережку, але цього не сталося. Нідерланди продовжили грати в більшості і зрівняли рахунок. Голом відзначився син головного тренера голландців Дага Мейсона Стів Мейсон – 1:1.

В якийсь момент здалося, що «помаранчеві» перехопили ініціативу, але збірна України так само спокійно вела навпаки згуртувалася і відвантажила суперникові 3 голи за 45 секунд! Свої дебютні шайби за національну збірну на чемпіонаті світу закинули Данило Скрипець і Ігор Мережко. А Віталій Лялька результативно підставив ключку під потужний кидок від синьої лінії – 4:1 на користь України. До другої перерви трапився ще один гольовий дебют у збірній – голландцям забив Вадим Мазур, 5:1.

Відійти від такого Нідерланди, які знову грали в три п’ятірки (гравці «Тіллбурга», напередодні програли фінал плей-офф німецької Оберліги, приїхали в Таллінн уже по ходу матчу з Україною), не змогли. У третьому періоді збірна України дотиснула свого суперника і перервала неприємну серію з 12-ти поразок поспіль (ЧС-2018, турнір в Броварах і контрольні гри перед ЧС-2019).

Всі свої шайби в заключній 20-хвилинці українці закидали в більшості. Міхнов оформив дубль і з шістьма очками (2+4) став найкращим гравцем матчу, а Лялька награв на перший в кар’єрі хет-трик на світових першостях. Підсумок зустрічі – 8:1 і перші очки в скарбничку збірної України.

Японія – Естонія 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Господарі турніру могли розраховувати на істотне просування вгору по турнірній таблиці в разі перемоги, проте мотивація Японії реабілітуватися після несподіваної осічки з румунами виявилася сильнішою.

Японці отримали чисельну перевагу вже на 24-й секунді, а на 44-й реалізували його. Саме реалізація більшості стала тією зброєю хокеїстів з країни сонця, що сходить, яке вбило інтригу в матчі ще в стартовому періоді.

Зрівнявши рахунок на 4-й хвилині, естонці пропустили в меншості ще два рази, а четверта шайба була лише формально закинута при грі в рівних складах.

Два наступних періоди завершилися внічию і принесли Японії другу перемогу в основний час, в той час як Естонія вперше на домашньому чемпіонаті світу очок в матчі не набрала. Господарі турніру випереджають Україну на 1 бал, з ними ми зіграємо в заключному турі.

Польша – Румунія 2:3 ОТ (0:1, 0:0, 2:1, 0:1)

Особливо невдалим цей матч вийшов для досвідченого воротаря поляків Пшемислава Одробни. У першому періоді він заробив штраф, а румуни завдяки реалізованій більшості повели. Польща довго обстрілювала ворота Жолтан Току, але зрівняти рахунок змогла лише в другій половині третього періоду – шайбу закинув злий геній української збірної Дам’ян Капіца.

І практично відразу ж Румунія знову вийшла вперед! Одробни невдало викинув шайбу в сторону від воріт, влучив у свого партнера і … знову пропустив, гол записали на Антона Буточнова. До кінця основного часу залишалося шість з половиною хвилин.

На останній хвилині зустрічі вже з порожніми воротами і шістьма польовими на льоду Польща завдяки Крістіану Дзюбинському вдруге відігралася і перевела гру в овертайм. Але врятуватися полякам не вдалося. Павло Дроня, який після перемоги у другій лізі чемпіонату Німеччини проводив свій дебютний матч на ЧС, пішов, а Павло Борисенко приніс Румунії третю перемогу в трьох матчах турніру в Талліні!

Тепер збірна Румунії тримає в своїх руках долю путівки до Дивізіону IA. Румунам ще належить зіграти з українцями – дивіться пряму трансляцію цього матчу на XSPORT в Четвер 2 травня починаючи з 16:10, і з головними аутсайдерами чемпіонату голландцями. Поляки і японці, які ще зіграють очну зустріч, дуже чекають подарунка від нашої команди у вигляді перемоги над Румунією.

На даний момент турнірна таблиця чемпіонату світу в Дивізіоні 1В виглядає таким чином: