У Львові відбувся міжнародний турнір з регбі «Карпатська осінь-2009»

Минулими вихідними на львівському стадіоні «Юність» пройшов міжнародний турнір з регбі «Карпатська осінь-2009», у якому прийняло участь три команди – з Румунії, Польщі та України. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу. Минулими вихідними на львівському стадіоні «Юність» пройшов міжнародний турнір з регбі «Карпатська осінь-2009», у якому прийняло участь три команди – з Румунії, Польщі та України. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Турнір «Карпатська осінь» в 70-ті роки минулого століття у Львові проводився щороку. А його учасниками були провідні команди вищої ліги союзного чемпіонату з регбі. І от після багаторічної перерви у місті Лева знову відбулося свято регбі. Причому тепер воно має міжнародний статус, а його головними дійовими особами стали регбісти-ветерани, вік яких не молодший 40 років.

На перший міжнародний турнір до столиці Галичини в гості до господарів змагань, членів львівського клубу ветеранів регбі «Сиві леви» (президент – Михайло Коляджин) приїхали їхні ровесники з румунського клубу «Університатя» (Клуж) та збірна ветеранів Польщі.

Турнір приймав стадіон «Юність», який з минулого сезону став справжнім осередком цього мужнього виду спорту на теренах Західної України. Команди-учасниці зіграли одна з одною по коловій системі за класичним форматом для ветеранів – два тайми по 20 хвилин з 5-хвилинною перервою, під час якої не дозволяється залишати межі поля.

У першому матчі помірялися силами «Університатя» та збірна Польщі. Наші західні сусіди зуміли чинити опір супернику лише на перших хвилинах, а потім ініціативою заволоділи румуни, які здобули більш ніж переконливу перемогу з рахунком 36:0.

Не встояли поляки і під тиском атак команди господарів. Цікаво, що «Сиві леви», як і румуни, зуміли шість разів приземлити «диню» у заліковому місті поляків. Але при цьому реалізували лише дві спроби (румуни – три) і перемогли з рахунком 34:0.

Перемога з більшим рахунком над збірною Польщі давала регбістам «Університаті» перевагу при визначенні переможця турніру в разі нічийного рахунку у їхньому матчі з «Сивими левами». А боротьба у зустрічі ветеранів регбі Львова та Клужу очікувалася серйозна і принципова. Адже у нинішньому сезоні команди вже двічі грали між собою У Румунії перемогу отримала «Університатя», а на міжнародному турнірі в Швеції галичани зуміли реваншуватися.

Перемогли «Сиві леви» і цього разу. На чотири спроби гравців команди господарів у виконанні Андрія Шумелди, Валерія Рязанова (двічі) та Тараса Дацка і дві вдалі їх реалізації регбісти «Університаті» відповіли лише одним взяттям міста галичан та чітко виконаною реалізацією. Тож фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Сивих левів» з рахунком 24:7.

Команда-переможець отримала перехідний красень-кубок «Карпатської осені», а гравці всіх трьох команд були нагороджені пам’ятними медалями.

Додамо, що господарі «Карпатської осені-2009» регбісти клубу «Сиві леви» у нинішньому році прийняли участь у кількох міжнародних турнірах. Галичани не без успіху змагалися у Румунії, Швеції, Чехії, Голландії, Данії. А найбільш гучною стала перемога «Сивих левів» у VІІ розіграші Кубка Холека в німецькому місті Ротвайлє, який вважається неофіційним чемпіонатом Європи серед ветеранів.